Kapat

TikTok’da Büyük Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Anasayfa
HABER TikTok’da Büyük Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Bir milyardan fazla kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan kısa video paylaşım platformu TikTok’da 1,5 milyon kullanıcıyı etkileyebilecek güvenlik açığı tespit edildi.

Bilgisayar korsanlarının kullanıcıların hesaplarını kontrol etmesine ve hassas bilgilere erişmesine izin verebilecek güvenlik açıklarının tespit edilmesin ardından TikTok yönetimi hızlıca aksiyon alarak tüm açıkları giderecek bir güncelleme yayınladı.

CheckPoint Research isimli siber güvenlik şirketi çalışanları tarafından tespit edilen güvenlik açıklarında, bilgisayar korsanlarının özel adreslere, e-postalara ve doğum tarihlerine erişebilecekleri 2 güvenlik açığı tespit edildi.

TikTok son güncellemesinde tüm güvenlik açıklarının giderildiği açıklansada kullanıcıların bu süre zarfında bilgilerinin çalınıp çalınmadığı ile alakalı bir açıklama yapılmadı. TikTok forumlarına konu hakkında binlerce soru yöneltilirken şirketten bir çıklama yapması bekleniyor.

TikTok, dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de erişe kapalı olmasına rağmen dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcıya sahip ve her geçen gün kullanıcı sayısını arttırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  ABD, Federal Çalışanların TikTok Kullanmasını Yasaklıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir