Kapat

TikTok’tan Para Kazanma Yöntemleri

Anasayfa
Çözüm TikTok’tan Para Kazanma Yöntemleri

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan TikTok her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Platformun yaygınlaşması ve kullanım oranlarının artması ile birlikte TikTok fenomenleri de artmaya başladı. Peki TikTok fenomenleri ne kadar kazanıyor? Tiktok hediyeleri ne kadar ediyor?

TikTok dönem dönem düzenlediği yarışmalar ile ciddi ödüller dağıtıyor bu kısa video yarışmalarını yakından takip edip ciddi gelir elde edebilirsiniz. En son 1 Milyon yıldız yarışmasında kazananlara 100.000TL para ödülü verildi. Yarışmaları TikTok ana sayfadaki duyurular bölümünden takip edebilirsiniz.

Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi TikTok uygulamasından reklam ve sponsorluk alarak para kazanmak mümkün. Özellikle kısa video reklamlarının olması muhtemel olan uygulamada takipçi sayınız ne kadar fazla ise o kadar reklam alma şansınız olacaktır. Bu noktada para kazanmanız için belirli bir takipçi sayısına erişmiş olmanız gerekiyor.

Uygulamanın Türkiye üzerinde popülerliğinin artması ile reklam verenler bu tarafa yönelmeye başlıyor. Artık görsel hareketsiz reklamlar çok fazla ilgi görmüyor. Popüler kişilerin yaptığı video reklamların dönüş oranlarının çok fazla olduğu firmalar tarafından net bir şekilde bilinmekte, bu durumda Tik Tok uygulaması gelir elde etmek için ciddi bir pazar haline gelebilir. Video çekerek para kazanılabilecek en iyi platformlar arasında yer alıyor.

Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır?

Reklam ve Sponsorluk

Uygulama üzerinden reklam ve sponsorluk alabilmek için profilinize mutlaka iletişim bilgilerinizi eklemelisiniz. Diğer sosyal ağları profilinize ekleyerek reklam verenlerin sizi bulmalarını kolaylaştırabilirsiniz. Tiktok platformunda kazanabileceğiniz para takipçi sayınız ile doğru orantılıdır. Ayrıca online ajanslara kayıt olarak TikTok üzerinden reklam teklifleri alabilirsiniz.

Canlı Yayın Hediyeler

Uygulamada 1.000 takipçi sayısına ulaştığınızda canlı yayın açmanıza olanak tanınmaktadır. Canlı yayın açtığınızda takipçilerin size hediye ettiği her nesne size ekstra para kazandırmaktadır. Bu noktada daha fazla katılımcı sayısına ulaşmanız gelirinizi arttıracaktır. TikTok hediyeler kaç para ediyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  YouTube 'Dislike' Butonunu Kaldırabilir

TikTok uygulamasında takipçi sayınızı arttırabilirseniz yani popüler olabilirseniz reklam alma yada canlı yayında hediye toplama olasılığınız daha fazla artacaktır. Video reklamlar her zaman hareketsiz görsel ve metin reklamlarına göre daha fazla ilgi çekmektedir. Firmalar bu platforma kayıtsız kalmayacaktır.

Youtube’da Uzun Videolar Çekin

TikTok platformunu kullanan çoğu fenomen gibi Youtube kanalı açıp takipçilerinizi videoların tamamı için kanalınıza yönlendirebilir bu taraftan iyi bir gelir elde edebilirsiniz. TikTok uygulamasında yakın zamanda video reklamlar gösterilmeye başlandı. Çok yakında kullanıcıların çektiği videoların içerisine yapılan eklemelerle gösterim başına kullanıcılara gelir dağıtılması hedefleniyor. Takipçilerinizi arttırmaya devam ederseniz gelir elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

TikTok para kazanma konusunda merak ettiklerinizi bize Soru Cevap platformundan yazabilirsiniz.

“TikTok’tan Para Kazanma Yöntemleri” üzerine 7 yorum

  1. avatar Admin says:
  2. Kerem kavas says:
  3. Aleyna says:
  4. Yusuf says:
    • Tiktoksuz hayat isterim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir