Kapat

Total War: Three Kingdoms Geliyor! – Özel İnceleme!

Anasayfa
Video Galerisi Total War: Three Kingdoms Geliyor! – Özel İnceleme!

Total War: Three Kingdoms Geliyor!

Strateji oyunu sevenlerinin aşina olduğu Total War serisi sonbaharda çıkacak oyun ile yeniden gündemde! 1 ay önce yayınlanan fragman ile yapımcıları oyunun geçtiği dönemi milattan önce 190 olarak belirlemiş. Oyunun geçtiği coğrafya ise takipçilerinin çoğunu şaşırttı, çünkü oyun yine Doğu Asya’da geçiyor ve odak konumuz da Çin’de ki 3 krallık.

Elbette serinin bazı takipçileri büyük hayal kırıklığına uğradı ki bunun yegane sebebi çoğunun Medival 3’ün beklentisi içerisinde iken, serinin yine Doğu Asyayı konu alması oldu. Ancak buna rağmen, yine de fragmanı görüp oyunu çıkar çıkmaz satın alacak kişilerin sayısı da epey çok ki, bunun muhtemelen bir başka sebebi de strateji severleri için gerçekten çok az seçenek olması.

Üstelik yayınlanan fragman bile şimdiden “Sonunda gerçek bir Total War oyunu göreceğiz” gibi yorumlar alıyor ve itiraf etmek gerekirse gerçekten de doyurucu,göz alıcı ve iddialı bir fragman ile geliyorlar.tarih meraklılarının da ilgisini çeken oyun; Dong Zhuo, Guan Yu, Lhang Fei, Zhuge Liang gibi önemli tarihi isimler barındırıyor. Çin Hanedan’lığında geçecek bu oyundan gerçekçi yapay zeka ile politik savaşın tadına varmayı ummuyoruz.

Bunun dışında olması beklenen teknik özellikleri anlatmak gerekirse; Oyuncular, yapımcılardan gerçekçi, tatmin edici, diplomasi yapay zekası istiyorlar ki gerçekten de bir strateji oyunu için, olmazsa olmaz bir faktör olarak savaşın yanında diplomasi ve diplomasi ihtiyacı olmalıdır ki, insanları düşünmeye, dolasıyla strateji yapmaya yönelterek, adının hakkını vermelidir. Gerçek bir strateji oyunu ile basit bir savaş oyunu arasına sert bir duvar örmesi gerekmektedir.

Çin Hanedanlığı, çocuk imparatorunun karşısında parçalanıp dağılıyor. Ancak,sembolik bir şekilde lider olan bu çocuk,tiran,zorba savaş beyi Dong Zhuo’nun kuklasından başka bir şey değildi. Zalim ve baskıcı olan rejimde Dong Zhuo güç kazanmaya devam ederken, imparatorluk ise kargaşaya sürükleniyor. Fakat umutlar henüz tükenmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Yeni 'iPad Pro' Oldukça Kolay Bükülüyor

Zorbalık karşısında kardeşlik yemini etmiş üç kahraman, yaklaşmakta olan büyük savaş için destek toplarlar.Bu davranışlarından örnek alan ve fırsatı değerlendiren Çin’in asil ailelerinin savaş beyleri,Dong Zhuo’nun acımasız hükmüne son vermek için kırılgan bir koalisyon kurdular.Tiranın karşısında zafere ulaşabilecekler mi? Yoksa şahsi hırsları, zaten sallantıda olan ittifaklarını parçalayıp onları üstünlük yarışına mı sokacak?

Ortaklıklar kaynıyor.Yeminliler taraf değiştiriyor. İhtilaf yangını yeni fırsatlar doğuruyor. Kesin olan tek bir şey var:Çin’in geleceğini kendi şampiyonları şekillendirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir