Kapat

TP-Link kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!

Anasayfa
Çözüm TP-Link kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!

TP-Link marka kablosuz modem şifre değiştirme işlemleri nasıl yapılır? Bu makalemizde en basit yöntemleri ile TP-Link modem şifre oluşturma ve var olan şifreyi değiştirme işlemlerini anlatacağız. Makaledeki adımları takip ederek TP-Link kablosuz modeminizin şifresini rahatlıkla değiştirebilirsiniz. TP-Link modem şifre değiştirme işlemini yapmadan önce modeminizin bağlantılarının tam ve doğru olduğundan emin olunuz.

TB-Link kablosuz modem şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayınız;

Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosu takınız. Bilgisayar kullanmıyorsanız ve cep telefonunuzdan bağlantı yapacaksanız telefonunuzu halihazırda kullandığınız şifre ile modeme bağlayınız.

Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için sırası ile aşağıdaki adımları uygulayınız;

→ Modemin kablosuz bağlantı ayarlarını yapmak için modeme web arayüzünden bağlanınız. Web arayüzüne bağlanmak için tarayıcınızın (Internet Explorer, Mozilla, Opera, Safari, Chrome) adres satırına http://192.168.1.1 yazınız. Karşınıza gelen giriş ekranında kullanıcı adı kısmına “Admin” şifre kısmına “Admin” yazarak giriş yapınız. Daha önceden modem şifresini kendiniz değiştirdiyseniz belirlediğiniz şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.

→ TP-Link modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden “Kablosuz” ardından “Kablosuz Güvenliği” seçeneğini tıklıyoruz.

→ Açılan  sayfada “Kablosuz Şifre” bölümüne belirleyeceğimiz şifreyi giriyoruz. Sayfanın alt bölümünde bulunan “Kaydet” butonuna basarak ayarları kaydediyoruz. Kurulumu telefondan yapıyorsanız sayfanın en altına kadar indiğinizden emin olun. Mobilde “Kaydet” butonu sayfanın en alt kısmında kalıyor.

Kurulum bittikten sonra modeme bağlı tüm cihazlarımız kablosuz bağlantıdan kopacaktır. Yeni şifre ile cihazlardan yeniden giriş yaparak kablosuz internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  PicsArt Nedir? Nasıl Kullanılır?

“TP-Link kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!” üzerine 10 yorum

  1. avatar Admin says:
    • Dadaş says:
  2. İlyas says:
  3. Yasar says:
  4. Baran says:
  5. buca says:
  6. Mehmet Selim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir