TP-Link kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!

  • Admin Admin

TP-Link marka kablosuz modeminizde şifre değiştirme işlemini yapamıyorsanız doğru yerdesiniz. Makaledeki adımları takip ederek kablosuz modeminizin şifresini rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirme işlemini yapmadan önce modeminizin bağlantılarının tam olarak yapıldığından emin olunuz.

Kablosuz şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosu takınız. Bilgisayar kullanmıyorsanız ve Cep telefonunuzdan bağlantı yapacaksanız telefonunuzu hale hazırda kullandığınız şifre ile modeme bağlayınız.

Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için sırası ile aşağıdaki adımları uygulayınız;

→ Modemin kablosuz bağlantı ayarlarını yapmak için modeme web ara yüzün den bağlanınız. Web ara yüzüne bağlanmak için tarayıcınızın (Internet Explorer, Mozilla, Opera, Safari, Chrome) adres satırına http://192.168.1.1 yazınız. Karşınıza gelen giriş ekranında kullanıcı adı kısmına "Admin" şifre kısmına "Admin" yazarak giriş yapınız. Daha önceden modem şifresini kendiniz değiştirdiyseniz belirlediğiniz şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.

→ TP-Link modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden “Kablosuz” ardından “Kablosuz Güvenliği” seçeneğini tıklıyoruz.
→ Açılan  sayfada “Kablosuz Şifre” bölümüne belirleyeceğimiz şifreyi giriyoruz. Sayfanın alt bölümünde bulunan "Kaydet" butununa basarak ayarlar kaydediyoruz. Kurulumu telefondan yapıyorsanız sayfanın en altına kadar indiğinizden emin olun "Kaydet" butonu sayfanın en alt kısmında kalıyor.

Kurulum bittikten sonra modeme bağlı tüm cihazlarımız kablosuz bağlantıdan kopacaktır. Yeni şifre ile cihazlardan yeniden giriş yaparak kablosuz internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.