Kapat

Trafik Sigortalarında Artış ne zaman olacak?

Anasayfa
HABER Trafik Sigortalarında Artış ne zaman olacak?

2017 yılının ortalarına doğru araç sahipleri tarafından şikayet alınması nedeni ile trafik sigortalarına devlet el koymuş,ve tavan fiyat uygulamasını getirmişti.Bir süredir bu prim uygulamasıyla gidilirken sigorta şirketleri hasar ödeme çokluğu yüzünden trafik sigortası kesmemeye fiyat vermemeye başlamış,ekransal hatalar var diyip trafik ekranlarını kapatma kararı almıştır.

2018 yılının ilk aylarında çıkan haberlere göre,Trafik primlerinin artacağına dair söylemler olup,Trafik sigortalarında meydana gelen artış araç sahiplerini ne kadar etkileceği iyi sürücü,kötü sürücü ayrımının hasarsızlık indirimi olan araçlarda nasıl bir yol izleyeceği merak edilmektedir.Şuan tavan fiyat uygulaması devam ederken,trafik primlerin bir araca bütün sigorta şirketleri tavan yani aynı fiyatı verirken aralarından bir kaç sigorta şirketinin bu fiyata poliçe oluşturmayıp ekstra yol yardımı,ferdi kaza ekleyerek fiyatı yükselttip poliçe kestiği belirlenmiştir.İlerleyen zamanlarda trafik primlerinin yükseleceği haberleri gelmektedir.

Tavan fiyat uygulamasında araç tarife ortalama primleri aşağıdaki gibidir.

Türkiye Geneli (Otomobil) Tavan Fiyat (TL)
1. Basamak 2.015
2. Basamak 1.612
3. Basamak 1.209
4. Basamak 806
5. Basamak 685
6. Basamak 565
7. Basamak 444
İstanbul (Otomobil) Tavan Fiyat (TL)
1. Basamak 2.137
2. Basamak 1.710
3. Basamak 1.282
4. Basamak 855
5. Basamak 727
6. Basamak 599
7. Basamak 470

 

Trafik sigortası nedir,trafik sigorta primi ne kadar? aracıma trafik sigortası kesmek istiyorum.trafik tavan,taban fiyat uygulaması nedir?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir