Kapat

Trafik sigortası tarihi geçerse ne olur?

Anasayfa
HABER Trafik sigortası tarihi geçerse ne olur?

Araçlarda her yıl yenilenmesi gereken zorunlu trafik sigortasının tarihi geçmesi durumunda ne oluyor? Trafik sigortası olmayan araç satışı yapılabilir mi? Trafik sigortası geçtiyse cezası ne kadardır? Trafik sigortası yaptırmadım çevirme esnasında sigorta yaptırsam ceza yermiyim? Tüm bu sorularınızın cevabını bu makalemizde vereceğiz.

Zorunlu trafik sigortanız bittiğinde ne olur?

Öncelikle sigorta yenileme tarihiniz geçtiğinde aracınızın trafiğe çıkması yasaktır.

→ Trafikte çevirme olması durumunda sigortanız olmadığından aracınız bağlanacaktır ve belirli bir miktarda ceza ödemek durumunda kalırsınız.

→ Zorunlu trafik sigortası yenileme tarihinizden sonraki her gün yenileme ücretiniz artacaktır

→ Aracı satmak isterseniz zorunlu trafik sigortası olmadığından satamazsınız

→ Hasarsızlık indirimlerden yararlanamazsınız

→ Aracını zorunlu trafik sigortası yok diye bağlandı ise 1.000TL ve üzerinde aracın cinsine göre ceza ödemek durumunda kalırsınız. Aracınızın ceza durumunu araç tipine göre sorgulattığınızda ödemeniz gereken tutarı bulabilirsiniz.
Aracınızın zorunlu trafik sigortası yok ve çevirmeye yakalandıysanız acilen sigortacınızı arayın ve zorunlu trafik sigortasını yaptırın. Mail olarak gelecek poliçeyi memura gösterip aracınızı bağlanmaktan kurtarabilirsiniz. Bir gün sonra bir hafta sonra diyerek zorunlu trafik sigortanızı aksatmayınız. Sonuçları her zaman daha pahalıya patlayacaktır.

 

Trafik sigortası yaptırmadım ceza alır mıyım? Araç sigortası doldu ne yapmalıyım? Araç sigorta tarihi geçti kaza yaptım ne olacak? Araç sigortasını çevirmede yaptırabilir miyim? Trafik sigortası gecikmesinde ne yapılıyor? Trafik sigortası yenilemeyince ne olur? Trafik sigortası olmadan araç kullansam ne olur?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Instagram'da Artık Beğeni Sayısı Gösterilmeyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir