Kapat

Trump, TikTok Uygulaması İçin 15 Eylül’e Kadar Süre Verdi

Anasayfa
HABER Trump, TikTok Uygulaması İçin 15 Eylül’e Kadar Süre Verdi

Geçtiğimiz günlerde TikTok’un Amerika’da kapatılması yönünde bir fikir paylaşan ABD Başkanı Donald Trump, ülkesindeki kolu herhangi bir Amerikan şirketine satılmadığı takdirde Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok’u 15 Eylül’de ülkede yasaklayacaklarını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı açıklamada Çinli “ByteDance” şirketine ait TikTok’un ABD’de yasaklanması tartışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. Güvenlik endişeleri nedeniyle TikTok’un Çin’in kontrolünde olmasını istemediklerini vurgulayan Trump, Microsoft ya da bunun gibi büyük bir ABD merkezli firmanın TikTok’un ABD kolunu alması gerektiğini belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump, “Microsoft ya da başka bir firmaya satılmadığı takdirde, TikTok’u 15 Eylül’de kapatacağız.” ifadesini kullandı.

Microsoft’tan bugün yapılan açıklamada, Şirketin Yöneticisi Satya Nadella’nın, Trump ile görüştüğü ve görüşmenin ardından şirketin, TikTok’un ABD kolunu satın almaya yönelik araştırmalara başladığı bildirildi. Şirket Yöneticisi “Microsoft, Başkanın endişelerinin ele alınmasının önemine değer veriyor.” ifadesi kullandı.

Açıklamada, uygulamanın ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki hizmetleri ile bu ülkelerde faaliyette bulunma hakkını satın almaya yönelik anlaşma yapmak için görüşüldüğü belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  TikTok TikCode nedir? Nasıl kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir