Türkiye kripto para borsalarında ilk 5’e girdi

Kripto paraların tüm dünyada büyük merak uyandırması ve popüler olmasıyla birlikte sektöre katılan oyuncuların sayısı da büyük oranda arttı. Morgan Stanley'in araştırmasına göre Türkiye, kayıtlı kripto para işlem platformunun en fazla olduğu ilk 5 ülkeden biri.

  • Admin Admin

2017'nin en gözde yatırım araçlarından biri haline gelen ancak bu yıl çok sert kayıplar yaşayan kripto paralar dalgalı bir dönem geçiriyor.

Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşün devamının gelmesi sonucu kripto paraların toplam piyasa hacmi 51 milyar dolar gerileyerek 232 milyar dolara düştü. Kripto para birimlerinde bu denli hızlı bir düşüş daha önce nadir görülmüştür. 

Büyük düşüş yatırımcıları hüsrana uğratırken dün kripto para borsaları ile alakalı bir araştırma yayınlandı.

Amerikan finans kuruluşu, dünya genelinde kripto paraların işlem hacmiyle ilgili bir çalışmasını yayınladı. Araştırmaya göre dünyada en fazla kayıtlı kripto para borsası İngiltere'de bulunuyor. Bu ülkeyi Hong Kong, ABD, Singapur ve Türkiye takip ediyor. Brezilya, Kanada, Hindistan ve Japonya kayıtlı kripto para borsalarının en yüksek olduğu diğer ülkeler arasında.

Morgan Stanley analisti Sheena Shah ve ekibinin müşterilerine verdiği bilgiye göre en fazla borsa sayısı İngiltere'de olmasına rağmen kripto para piyasalarında en büyük para akışı ise Malta'da sağlanıyor. Bunun en önemli nedeni ise, milyarlarca dolarlık işlem hacmine sahip dünyanın en büyük dijital para borsalarından Binance'in merkezini bu küçük Avrupa adasına taşıyacağını duyurması.


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
  • hüseyin
    3 hafta önce

    komisyonu az ve ahcimi yüksek olması gerikiyor yoksa baya uğraştırıyor sıkıntı yaşayan arkadaşlar sosyalmedyadan duyurun anında dönüş yapıyolar

    0