Kapat

Türkiye’de Covid-19 Sürecinde İnternette En Çok Arananlar

Anasayfa
HABER Türkiye’de Covid-19 Sürecinde İnternette En Çok Arananlar

Koronavirüs salgını sonrası internet kullanım oranı ciddi oranda arttı. Daha önce koronavirüs ve hızlı dijitalleşme ile alakalı detaylı bir makale paylaşmıştık bu makalemizde koronavirüs sürecinde Türkiye internette en çok neleri aratmış en çok neleri konuşmuş bunları paylaşacağız. İnternette arama oranları günlük gündem konusuna göre değişebiliyor. Biz genel olarak salgın sürecinde en çok hit olan aramaları sizler için derledik. Tükiye’de Mart, Nisan aylarında internette en çok neler arattırıldı?

Türkiye salgın sürecinde internette en çok EBA TV aramasını yaptı.

En çok yapılan aramalar arasında Jandarma Genel Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı yapan Aytaç Yaman’da yer alıyor. Aytaç Yaman, koronavirüs pandemisi sırasında 15 Mart 2020’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Salgın süresince internet aramalarında EBA TV birinci sırada yer alıyor. EBA TV’den sonra La Casa De Papel, kısa çalışma ödeneği, Aytaç Yaman, Berat Kandili, Ziraat kredi başvuru, entübe, Halkbank kredi başvuru, ePttAVM aramaları en popüler aramalar arasında yer alıyor.

En Çok Kullanılan Instagram Koranavirüs (Covid-19) Etiketleri

Instagram’da dünya genelinde koronavirüs ile alakalı etiket bulunan paylaşım sayısının ortalama 200 milyon üzerinde olduğu söyleniyor. Türkiye’de popüler korona virüs etiketleri ile yapılan paylaşım sayısı 2 milyon civarında.

#koronavirüs, #korona, #koronavirüs, #covid19, #koronatürkiye, #koronagünleri , #koronavirüs #evdekal, #evdekaltürkiyem, #evdehayatvar, #hayatevesigar, #bizbizeyeteriz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Mysterium VPN ile Para Kazanmak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir