Kapat

Twitch Yayıncıları Oyun Tanıtımı İçin Saatte 50.000 Dolar Kazanıyor

Anasayfa
HABER Twitch Yayıncıları Oyun Tanıtımı İçin Saatte 50.000 Dolar Kazanıyor

The Wall Street Journal tarafından yapılan bir habere göre, geliştiriciler son çıkan oyunlarını tanıtmak amacıyla popüler yayıncıların gücünden faydalanıyor.  Night Media Inc.’in başkanı Reed Duchscher tarafından belirtildiği üzere, canlı yayında 15.000’den daha fazla izleyiciye ulaşabilen Twitch kanalları saatte 25.000 dolardan 35.000 dolara kadar kazanabiliyor. Ninja ve DrLupo gibi Twitch dünyasının en çok izlenen isimleri için ise bu rakam saatte 50.000 dolara kadar çıkıyor.

Ninja takma ismiyle bilinen Tyler Blevins’e, Apex Legends’in çıkış gününde oyunun tanıtımını yapması için EA tarafından 1 milyon dolar ödenmişti. Geçtiğimiz yıl 10 milyon dolar kazanan yayıncı, iyi geçen bir ayda 500.000 dolar kazandığını ifade etmişti.

Bu rakamlar sadece oyun oynayarak para kazanma adı altında düşünüldüğünde sıradışı görünse de, popüler yayıncılar bir oyunun kaderini büyük ölçüde değiştirebilecek güce ulaştı. Bundan dolayı tüm kitlelere ulaşmak isteyen şirketler oyunlarının tanıtımını yapmak için en ünlü yayıncılarla anlaşma yapıyor. Örnek olarak bu güçten faydalanan Apex Legends, çıkış yaptığı ilk ayda 50 milyon oyuncuya ulaşmıştı.

Yayıncılar büyük kitlelere ulaştığından dolayı, canlı yayınlar oyun şirketlerinin reklam kampanyaları için daha da büyük önem arz etmeye başlayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Youtube, mobil canlı yayın için şartlarında esnekliğe gitti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir