Kapat

Twitter Aktif Olmayan Hesapları Platformdan Temizleyecek

Anasayfa
HABER Twitter Aktif Olmayan Hesapları Platformdan Temizleyecek

Twitter tarafından belirtildiği üzere, son altı ay içerisinde aktif olmayan kullanıcılara hesaplarına yeniden giriş yapmadıkları takdirde kullanıcı adlarının yeniden kullanıma açılacağına dair bir e-posta gönderilecek.

Twitter tarafından yapılan açıklamada, platformun uzun bir süredir aktif olmayan hesaplardan arındırılacağı ve hesapların platformdan yasaklanabileceği belirtildi.

Bu işlemin ne zaman gerçekleşeceğini henüz açıklamayan Twitter, sürecin aylar sürebileceğini ve tek bir günde gerçekleşmeyeceğini aktardı.

Son altı ay içinde aktif olarak kullanılan herhangi bir Twitter hesabı bu süreç sonucunda silinme riski ile karşı karşıya kalmayacak. Sosyal medya platformları zaman zaman eski hesapları temizlemek amacıyla böyle bir politika izleyebiliyor. Örnek olarak geçtiğimiz senelerde Yahoo, hesap geri dönüşümü adı altında eski kullanıcı adlarını tekrar kullanıma açmıştı.

Bir hesabın aktif olarak nitelendirilebilmesi için herhangi bir tweet atması gerekmiyor. Twitter tarafından aktarıldığı üzere, hesapların yalnızca Twitter’a giriş yapması yeterli.

Ayrıca beş karakterden daha kısa kullanıcı isimlerini kullanmak da artık mümkün olmayacak. Eğer uzun zamandır aktif olmayan bir Twitter hesabınız bulunuyorsa kullanıcı isminizi koruyabilmek için yakın zamanda Twitter’a tekrar giriş yapmanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Twitter'da Silinen Tweetleri Bulma | Geri Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir