Kapat

Twitter, Trump’ın Tweet’ini Sansürledi

Anasayfa
HABER Twitter, Trump’ın Tweet’ini Sansürledi

Minneapolis’te polisin George Floyd isimli bir adamı öldürmesi üzerine başlayan protestolar şiddetli şekilde devam ederken, bazı mağazalarda yağmalama olayları gerçekleşti.

Bunun üzerine konuyla ilgili tartışmalı bir tweet atan Trump’ın paylaşımı ise Twitter tarafından “şiddeti yücelttiği” gerekçesiyle sansüre uğradı.

Bu haydutlar, George Floyd’un anısına saygısızlık ediyor ve bunun olmasına izin vermeyeceğim. Biraz önce Vali Tim Walz ile konuştum ve ona ordunun tamamen yanında olduğunu söyledim. Herhangi bir zorluk karşısında kontrolü ele alacağız, ancak yağmalama başladığında ateş ederek karşılık vereceğiz. Teşekkür ederim!

Trump tarafından paylaşılan tweet görüntülendiğinde “Bu Tweet, şiddeti yüceltme hakkındaki Twitter Kuralları’nı ihlal etti. Ancak Twitter, Tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi.” şeklinde bir mesaj ile karşılaşılıyor. Ayrıca tweet için yanıt verme ve beğenme özellikleri de devre dışı bırakılmış durumda.

Buna karşılık Trump tarafından şiddetli eleştirilere maruz kalan Twitter, ileride bir düzenleme ile karşı karşıya kalabilir. Twitter’ın bu hamlesine karşılık başkanlık kararnamesini gündeme getiren Trump, medya şirketlerini koruyan yasaların gücünün azaltılmasını ve medya şirketlerinin daha sıkı denetlenmesini talep ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Ücretsiz internet ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir