Kapat

Twitter’a Yeni Özellik Geliyor! Tweet Gizleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
HABER Twitter’a Yeni Özellik Geliyor! Tweet Gizleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Twitter yıllardır paylaşılan tweet’ler üzerinde herhangi bir düzenlemeye izin vermemesi nedeni ile kullanıcılar tarafından eleştiriliyor. Son zamanlardaki kullanıcı kayıplarını göz önünde bulundurarak bu konudaki eleştirileri dikkate alan Twitter ilk olarak tweet saklama özelliğini geliştiriyor.

Sosyal medya devi geçtiğimiz gün platformda paylaşılan gönderiler için Tweet Sakla özelliği üzerinde çalışıldığını duyurdu. Platforma entegre edilecek tweet sakla özelliğini kullananlar için ayrıca saklı tweetleri göster özelliğide platforma eklenecek.

Yeni gizleme özelliği, kullanıcıları profillerini sessize alma ve şikayet etme seçeneklerinin yanında kullanıcıların kendi tweetlerine yazılan yanıtları gizlemelerine olanak sağlayacak.

Yayınlanacak bu özellik ile ilgili çok fazla detay verilmezken tweet’lerin kimler tarafından görülebileceği yada bu konuda bir kısıtlama seçeneği olup olmayacağıda bilinmiyor. Duyurulan bu yeni özelliğin ne zaman yayınlanacağı konusunda herhangi bir bilgi açıklanmasada önümüzdeki haftalarda tweet sakla özelliğini platformda görebiliriz. Diğer bir gündem konusu olan Tweet düzenleme konusunda henüz bir gelişme açıklanmadı.

Tweet sakla özelliği yayınlandığında özelliğin kullanımı ile ilgili detayları sizlerle paylaşacağız. Twitter’da merak ettiğiniz konuları bize Soru Cevap platformundan yazabilirisiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir