Kapat

Twitter’da Çevrimiçi Olanları Görmek Yakında Mümkün Olacak

Anasayfa
HABER Twitter’da Çevrimiçi Olanları Görmek Yakında Mümkün Olacak

Twitter birkaç ay önce yaptığı açıklamada platformda sağlıklı diyalogları teşvik etmek için bazı özellikleri test ettiğini açıklamıştı. Bu özellikler önümüzdeki hafta test grubundaki kullanıcılar için yayınlanmaya başlayacak.

Twitter Ekim ayında bu özellikleri The Verge‘e tanıtmıştı. Bir kullanıcının çevrimiçi olduğunu ve bir tweet’in tartışmayı tetiklediğini belirten göstergeler platforma eklenecek. Ayrıca kullanıcıların avatarlarının yanında durum güncellemelerinin yer aldığı bir özellik de test edilecek.

Bu değişikliklerin tümü, Twitter’ın kullanıcılar arasında pozitif etkileşimler geliştirme, nefret söylemini ve kötüye kullanımı azaltma girişiminin bir parçası olarak görünüyor. Değişiklikler bu sorunları doğrudan ele almayacak ancak kullanıcı dostu etkileşimleri teşvik etmek için kullanıcıların birbirleri hakkında daha fazla fikir sahibi olmasını sağlayabilecek.

Testin ne zaman başlayacağı tam olarak bilinmese de şirket CES’te yaptığı açıklamada herkesin başvuruda bulunabileceğini söyledi. Başvuru yapan herkes kabul edilmeyecek ve ayrıca başvurusu kabul edilen kullanıcıların tüm özellikleri test etmesi mümkün olmayacak. Engadget tarafından aktarıldığı üzere başvuru yapanlardan sadece birkaç bin kullanıcı test aşamasına kabul edilecek. Kabul edilenler gerçek zamanlı olarak yeni özellikleri takipçileri ile paylaşabilecek.

Twitter bu özellikleri daha geniş bir aşamaya taşımadan önce geri bildirim toplayacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir