Kapat

Twitter’da İki Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

Anasayfa
Çözüm Twitter’da İki Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

İki adımlı doğrulama (2FA) internet üzerindeki hesapları daha güvenli hale getirmek amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Bir web sitesine veya uygulamaya giriş yaparken ikincil bir doğrulama yöntemi olarak kullanılan 2FA, hesapların çalınmasına karşı bir önlem olarak kullanılmaktadır.

Bu yöntemi yakın zamanda kullanıma açan Twitter, bundan önce kullanıcıların telefonlarına SMS yollayarak kimlik doğrulama işlemini sağlıyordu. Ancak SMS veye email gibi kimlik doğrulama yöntemleri bazı sorunları da beraberinde getirirken, bazı şirketler kullanıcıların telefon numaralarını farklı amaçlarla depolayabiliyor.

Artık web sitesi için 2FA desteğine sahip olan Twitter, ileriki bir zamanda mobil ortamda da iki adımlı doğrulamayı destekleyecek. Eğer şu anda telefon numaranızı kullanıyorsanız artık telefon numaranızı Twitter hesabınızdan kaldırarak 2FA yöntemine geçiş yapabilirsiniz. Twitter hesabınıza 2FA yöntemini eklemek için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Twitter’a giriş yapın ve solda bulunan “Daha fazla” seçeneğine ve daha sonra “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine tıklayın.

2. Eğer telefon numaranızı daha önce eklediyseniz ve kaldırmak istiyorsanız “Telefon”a tıklayın ve “Telefon numarasını sil” seçeneğini seçin.

3. Sonrasında “Güvenlik” seçeneğine ve sonrasında “İki faktörlü yetkilendirme” seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda “Kimlik doğrulama uygulaması” seçeneğini seçin.

4. Bu adımdan sonra kimlik doğrulama uygulaması olarak telefonunuza “Google Authenticator” uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Uygulamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Google Authenticator
Google Authenticator
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Google Authenticator
‎Google Authenticator
Developer: Google LLC
Price: Free

5. Uygulamayı kurduktan sonra sağ altta bulunan “+” simgesine dokunun ve “Barkod tarayın” seçeneğini seçin.

6. Twitter’da karşınıza çıkan barkodu taradıktan sonra uygulamada belirecek olan altı haneli numarayı girerek iki adımlı doğrulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Twitter Duyurdu: 11 Aralık Sonrası Aktif Olmayan Hesaplar Silinecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir