Kapat

Uber ve Toyota ‘Uçan Araba’ Tasarımlarını CES 2019’da Sergileyecek

Anasayfa
HABER Uber ve Toyota ‘Uçan Araba’ Tasarımlarını CES 2019’da Sergileyecek

Bilim kurgu romanlarına ve filmlere çokça konu olan ‘uçan arabalar’ gerçek hayata adım atmaya hazırlanıyor. Las Vegas’ta gerçekleşecek Tüketici Elektroniği Şovunda (CES) uçan arabalara dair tasarımlar yer alacak.

Dikey kalkış ve iniş ile kısa mesafeli taşımacılık için kaçınılmaz bir hamle olarak görülen hava taşımacılığı gelecekte önemli bir rol oynayacak.

NFT Inc.’in kurucuları Maki ve Guy Kaplinsky, İsrail ve Kaliforniya’da geliştirdikleri uçan aracı 6 Ocak’ta yapılacak bir medya oturumuyla sergileyecek.

Uber ve Google’ın kurucu ortağı Larry Page tarafından desteklenen yeni şirketler de dahil olmak üzere birçok şirket, insan taşıyan drone’lar veya benzeri uçan araçlar üzerinde çalışıyor. Japonya’da, “Cartivator” isimli bir gruptaki gönüllüler, “Skydrive” isimli uçan araba inşa etmeye başladılar ve 2020’de Tokyo’daki Olimpiyat oyunlarının açılışında alevi aydınlatmak için izin almayı planlıyorlar. Bu gruptaki bazı gönüllülerin ise Toyota’da çalıştığı belirtiliyor.

CES’te “Toyota’nın uçan arabasının” küçültülmüş bir prototipi gösterilecek. Grup web sitesinde: “Ekibimiz, farklı mesleki geçmişlere sahip insanlardan oluşuyor ve her hafta sonu uçan aracı geliştirmek için çok çalışıyor” şeklinde açıklıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir