Kapat

Ücretsiz Zoom Alternatifi: Google Meet Herkes İçin Yayınlandı

Anasayfa
HABER Ücretsiz Zoom Alternatifi: Google Meet Herkes İçin Yayınlandı

Telekonferans uygulamalarının popülerliğini gittikçe arttırdığı ve işletmeler ve okullar için ihtiyaç haline geldiği günlerde platformlar arasındaki rekabet de gittikçe kızışıyor.

En popüler seçeneklerden biri haline gelen Zoom, dahil olduğu gizlilik tartışmaları ve sonrasında gerçekleşen siber saldırılar sonucunda yaklaşık 500.000 kişinin bilgilerinin çalınması ile gündeme gelmişti. Zoom tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Araştırmalarımıza devam ediyoruz. Güvenlik ihlali yaşanan hesapları kilitliyoruz ve kullanıcılardan şifrelerini daha güvenli bir hale getirmelerini istiyoruz.” ifadelerine yer verilmişti.

(Resim: Google)

Güvenli bir telekonferans platformu vurgusuyla duyurulan Google Meet, herkes için ücretsiz olarak yayınlanarak piyasadaki yerini aldı.

Google Meet ile görüntülü toplantıya başlamak için yalnızca bir Google Hesabına sahip olmak yeterli. Sonrasında ise bir toplantı başlatarak veya toplantı kodu aracılığıyla bir toplantıya katılarak görüşmeye başlamak mümkün.

Ayrıca premium olarak nitelendirilen; planlama, ekran paylaşımı ve gerçek zamanlı alt yazılar gibi özellikler de herkes için ücretsiz olarak sunulacak.

Platforma web sitesinden veya Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan erişmek mümkün.

Google Meet
Google Meet
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Google Meet
‎Google Meet
Developer: Google LLC
Price: Free
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İnternet Sitesine bağlanılamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir