Kapat

Uniswap (UNI) Coin Nedir?

Anasayfa
Kripto Para Uniswap (UNI) Coin Nedir?

Uniswap, kullanıcıların ERC20 tokenlerini güvenle değiştirmelerine olanak tanıyan bir değişim protokolüdür. Geleneksel sipariş defteri modelini kullanmak yerine, Uniswap tokenleri akıllı sözleşmelerle kullanıcılar bu likidite havuzlarına karşı işlem yapar. Herkes token takas edebilir, ücret kazanmak için havuza token ekleyebilir veya Uniswap’ta bir token listeleyebilir.

ERC20 tokenları, Ethereum’un üzerine inşa edilen en yaygın token türüdür. ERC20’ler, para birimi, ödül puanları, borç makbuzları, faiz tahakkuk eden bonolar ve çok daha fazlasını içeren çok çeşitli kullanım durumları için en basit hesap birimi olarak düşünülebilir.

Uniswap, bir varlığın fiyatını elde etmek için bir emir defteri kullanmaması açısından benzersizdir. Coinbase Pro gibi merkezi bir borsada, borsada listelenen bir varlığın fiyatı, birinin ödemeye istekli olduğu en yüksek fiyat ve birisinin satmaya istekli olduğu en düşük fiyatla belirlenir.

Bunun yerine Uniswap, hem Ether’i hem de belirli bir ERC20’yi havuzlamak için Exchange sözleşmelerini kullanır. Bir token için Ether ticareti yaparken, Ether sözleşmenin havuzuna gönderilir ve token kullanıcıya geri verilir. Sonuç olarak, kullanıcının değiş tokuş etmek veya bir fiyat belirleme konusunda endişelenmek için karşı tarafı beklemesi gerekmez. Herkes bir jetonu listeleyebileceğinden ve kullanıcıların başka biriyle eşleştirme konusunda endişelenmesine gerek olmadığından, bir jetonu ilk kez başlatırken herhangi bir önyükleme soru olma olasılığı çok düşüktür.

Uniswap (UNI)  Coin 17.09.2020 tarihinde Binance borsasında listelenmiştir.

Uniswap (UNI) coin satın almak ve yatırım yapmak için Üye OL → Binance.com

Anlık kripto para bilgilendirmeleri için takip edebilirsiniz → https://twitter.com/teknobur

Teknobur.com’da yer alan analiz, bilgi ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analizler, yazarların kişisel görüşlerine ve araştırmalarına dayanmaktadır. Bu analizler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.teknobur.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Teknobur.com Çekiliş Zamanı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir