Kapat

Ünlülerin Twitter Hesaplarını Hackleyen Saldırganlar Kripto Dolandırıcılığı ile Vurgun Yaptı

Anasayfa
HABER Ünlülerin Twitter Hesaplarını Hackleyen Saldırganlar Kripto Dolandırıcılığı ile Vurgun Yaptı

Bill Gates, Elon Musk, Kanye West ve diğer çok sayıda ünlülerin Twitter hesapları saldırganlar tarafından ele geçirildi ve hesaplar üzerinden kripto dolandırıcılığı yapıldı.

Binance, Coindesk, Coinbase, Ripple, Bitcoin hesapları da saldırganların hedefi oldu. Saldırganlar bu hesapları ele geçirdikten sonra belirttikleri adrese BTC yollayanlara iki katını geri yollayacakları şeklinde tweet’ler atarak şu ana kadar 12 BTC toplamayı başardı.

Saldırganlar tarafından yönlendirilen web sitesi anında yayından kaldırılırken, atılan tweet’ler de kısa sürede silindi. Hesapların kontrolünün sağlandığı ve dolandırıcılık içeren tweet’lerin silindiği belirtilse de, Amazon’un sahibi Jeff Bezos ve Amerika’lı başkan adayı Joe Biden gibi isimlerin de içinde bulunduğu hesapların nasıl ele geçirildiği şu anda gizemini koruyor.

Bilindik bir kripto dolandırıcılığını kullanan saldırganlar, belirttikleri adrese BTC yollayanlara gönderdikleri miktarın iki katını iade edeceklerini söyleyerek şu ana kadar 12 BTC, yani yaklaşık 800.000 TL toplamayı başardı. Kripto paraların doğası gereği, paralarını dolandırıcılara kaptıran mağdurların gönderdikleri parayı geri alma veya yasal olarak yaptırım uygulama gibi seçenekleri neredeyse yok.

Binance tarafından TechCrunch‘a yapılan açıklamada, Binance güvenlik ekibinin kripto sektörünü hedef alan bu durum üzerinde aktif olarak çalıştığı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  FunFair ( FUN ) Coin nedir? Geleceği var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir