Kapat

USB den format atma bios ayarları!

Anasayfa
Çözüm USB den format atma bios ayarları!

Ultra ince ve hafif bilgisayarların üretilmesi ile beraber artık bilgisaylarda CD & DVD sürücü kullanılmamaya başladındı. Tabi format atmak istediğimizde sürücü olmaması bizim için sıkıntı olabiliyor. Bu yöntem sayesinde hem DVD sürücüye hemde ek olarak çizik ve bozulmuş CD'lerle uğraşmanıza gerek kalmayacak.Bilgisayarınıza USB flaş bellek kullanarak hızlı ve basit bir şekilde  format atabileceksiniz. 

Peki USB,den format nasıl atılır? USB'den fotmat atmakta sıkıntı yaşıyorsanız muhtemelen bilgisayarınız USB'den boot almıyordur. USB'den format atmak için öncelikle USB belleğinizin daha önceden ön yüklemeli ( Boot edilmiş ) hale getirilmiş olması gerekmektedir.

Daha sonra BİOS ayarlarında First Boot Device olarak USB yi seçeceksin ve kaydet dedikten sonra bilgisayar yeniden başlatılacak başlarken USB'den boot alacak ve kurulum başlayacaktır.

Kullanmış olduğunuz anakart modeline göre menüler farklılık göstereceğinden hangi anakart modelini kullandığınızı yorumdan yazarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Windows 10 Eski Fotoğraf Görüntüleyicisi Aktifleştirme [ÇÖZÜLDÜ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir