İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

UYAP TIF Dosyaları Nasıl Açılır?

UYAP son yıllarda hayatımıza giren kavramlardan ve programlardan biri haline gelmiş bulunmaktadır. Özellikle mahkeme ile ilgili işi olanlar ve avukatlar bu alanda işlemleri ile ilgili evraklara ulaşabilmektedirler. Ancak her bilgisayar üzerinden bu alandan indirilen evrakları açmak mümkün olmamaktadır. Uyap tif dosyası açma işlemi her kullanıcı tarafından merak edilmektedir.

Genel olarak UDF ve TIF dosyası şeklinde evrakları indirmeye olanak sağlayan platform, yüksek boyutlu evrakları da barındırmaktadır. Bu yüzden birçok kullanıcı bu evrakları açma da zorluk yaşamaktadır. Bu evrakların açılması için çeşitli programlar bulunmaktadır ve bu şekilde açılmaları mümkün hale gelmektedir.

TIF Dosyaları Açma

Birçok bilgisayarda açılmayan bu dosya türünün açılması için, Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi kullanılabilir. Boyutunun desteklediği kadar dosyaları açmaya yarayan bu uygulama ile herhangi bir uygulama kullanmadan istediğiniz dosyaları açabilirsiniz. Bunun için yapılması gerekenler ise açılacak dosyanın üzerinde sağ tıklama ve birlikte aç seçeneğinde Windows Fotoğraf Görüntüleyici seçilmelidir.

Bu şekilde belirli bir boyutta olan programların açılması mümkün olacaktır. Ancak bu program belirli bir boyuttan sonrası için yeterli gelmeyebilir. Bunun için de çeşitli programlar kullanılabilmektedir.

Bu noktada çeşitli programlar önerilebilmektedir. Bu programlardan bir tanesi FoxPDF Reader uygulamasıdır. Bu uygulama ile açılmayan tüm tif uzantılı dosyaları açabilirsiniz. Ayrıca çeşitli nedenlerden dolayı Windows Fotoğraf Görüntüleyici ya da diğer programlarda açılmayan dosyalar da bu program sayesinde açılacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Programın kullanımı oldukça basittir. Her belge açan programda olduğu gibi isterseniz birlikte aç seçeneği ile programı seçerek açabilir ya da önce programı açıp, dosya kısmından aç diyebilirsiniz. Tüm belgelerinizi rahatlıkla okuyabileceğiniz program ile tüm sayfalar önünüze gelecektir.

TIF Dosyası açan Programlar

Tif dosyası nasıl açılır sorusuna FoxPDF Reader cevap vermektedir. Bu nedenle başka bir programa ihtiyaç duymadan kısa sürede istediğiniz belgeleri ve dosyaları açabilirsiniz. Tüm bunların yanında neden tif dosyası şeklinde kayıt yapılır sorusu akla gelmektedir. Özellikle resmi işlemlerde hem evrak görüntü kalitesinin düşmemesi hem de çoklu evrakları tek dosya halinde gönderimi nedeniyle kullanılmaktadır. Bunların haricinde elbette farklı kullanım amaçları da olabilir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar