arama
Vero – True Social nedir? Nasıl kullanılır?

Vero nedir nasıl çalışır? Vero uygulamasını diğer sosyal paylaşım uygulamalarından ayıran özellikler nelerdir? Nerede ve kim tarafından kurulmuştur.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Emre ASLAN Emre ASLAN

Uygulamanın sloganı “Daha az sosyal medya, daha fazla sosyal yaşam” , ” Çevrim dışı nasıl davranıyorsanız çevrimiçi de öyle davranın ” şeklindedir. Sadece insanların sosyal hayatlarını kısıtlamadan sosyal medyada zaman geçirmelerini istemeleri bile uygulamayı diğerlerinden ayırıyor.

Vero – True Social nedir?

Vero Instagram, Facebook ve diğer sosyal medya uygulamalarının yerini almaya çalışan yeni bir sosyal medya uygulamasıdır. Vero, reklamsız ve diğer sosyal ağlardan çok daha farklı bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefliyor. Vero kelimesi İtalyanca’da doğruluk anlamına geliyor. Uygulamalarının yaratıcıları tüm kullanıcıların kişisel veri paylaşımı riski olmadan rahatlıkla Vero kullanabileceklerini tahüüt ediyorlar.

Resim ve video odaklı uygulama olan Vero, genel olarak Instagram’a benziyor, orada popüler olan fotoğrafçıların, video görüntüleyicilerin ve sosyal medya fenomenlerinin ilgisini üzerine çekerek kısa sürede yükselişe geçmeyi hedefliyorlar.

Vero üzerinde paylaşımlarınıza hedef kitle belirleyebiliyorsunuz. Böylece paylaşımlarınızı sadece izin verdiğiniz kitle görebiliyor. Vero’da paylaşım yapma esnasında gönderileri kimin göreceğini aşağıdaki seçenekler ile belirleyebilirsiniz.

→ Yakın Arkadaşlar

→ Arkadaş

→ Tanıdık

→ Takipçi

Vero platformunda diğer sosyal medya uygulamaları gibi izlenmeler, görüntülenmeler ve profil ziyaretleri gizli tutulmuyor. Profilinizi ziyaret edenleri, videolarınızı izleyen kullanıcıları ve gönderinizi gören takipçileri görebiliyorsunuz. Arkadaşlarınıza önerileriniz ve önermediğiniz içerikleri seçebiliyorsunuz.

Diğer uygulamalarda olduğu gibi Vero Messenger sayesinde anlık mesaj alışverişinde bulunabiliyorsunuz.

Vero uygulamasına nasıl kayıt olunuyor?

Uygulama daha önce kayıt olduğunuz sosyal medya uygulamaları ile birebir aynıdır. Uygulamayı telefonunuza indirdiğinizde ilk açılış ekranında Kaydol seçeneği çıkacaktır. Bazı kişisel bilgilerinizi mail adresinizi girdikten kısa süre sonra kaydınız oluşturulacaktır. Geçtiğimiz yıl uygulamaya kayıt ücreti alınacağı duyurulmuştu bu yüzden hazır ücretsizken kayıt olmakta yarar var.

Vero Uygulamasına üye olmak ücretli midir?

Vero, daha önce ilk milyon kullanıcının uygulamaya ücretsiz erişim sağlayacağını, ardından bir abonelik ücreti alınacağını duyurmuştu. Ancak uygulama, yakın zamanda 2 milyon kullanıcı sınırını geçtikten sonra, hizmet kesintileri nedeniyle bir sonraki bildirime kadar “hayat boyu ücretsiz” kayıt olunabileceğini duyurdu.

Vero uygulamasını ön plana çıkartan özellikler nelerdir?

 

Vero Ceo’su kimdir?

Vero’nun CEO’su aynı zamanda şirketin kurucu ortağı Ayman Hariri’dir. Hariri bir milyarder ve 2005’te suikaste uğrayan eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri’nin oğludur.


 • fatih
  2 ay önce

  güzel bir uygulama

  2
  yorum beğen
 • hüseyin
  2 ay önce

  her gün yeni bir uygulama başarılı olur bu instigramda ilk çıktığında saçma buldum ama şimdi kullanıyorum

  3
  yorum beğen
 • Celal
  2 ay önce

  Vero benim gördüğüm en iyi sosyal paylaşım uygulaması her şey açık ve şeffaf profiline kim girmiş çıkmış kimler resimlerime bakmış platform görüntü her şey mükemmel yapanların eline sağlık

  2
  yorum beğen