Kapat

Vodafone Veri Trafiği Koronavirüs Sebebiyle %50 Arttı

Anasayfa
HABER Vodafone Veri Trafiği Koronavirüs Sebebiyle %50 Arttı

Dünyanın ikinci büyük mobil operatörü olan Vodafone, koronavirüs sebebiyle ağlarındaki veri trafiğinin büyük oranda arttığını ve bazı ülkelerde talep artışının %50’ye kadar yükseldiğini söyledi.

Ağ hizmetini devam ettirme ve Avrupa’da hükümetler tarafından belirlenen güncellemeler için kapasite sağlama planını açıklayan İngiliz şirket, veri kullanımının artmaya devam etmesinin beklendiğini açıkladı.

Vodafone’un Avrupa ağları arasında virüsten en çok etkilenen İtalya ve İspanya ile Almanya ve İngiltere yer alıyor.

Avrupa’da milyonlarca insan evden çalışmaya başladığından dolayı, ağ trafiği muazzam bir artış gösterdi. Avrupa’daki bazı operatörler salı günü bağlantı problemleri yaşadıklarını belirtti.

Vodafone’un yöneticisi Nick Read, kriz sırasında toplumu destekleyecek kritik bir rol oynadıklarını ve bu süreçte hükümetlerle irtibat halinde olduklarını belirtti.

Ayrıca açıklamalarına, “Ağ bağlantılarımız ve işine bağlı olan ekibimiz ile beraber, insanların aileleri ve arkadaşları ile bağlantı kurmasını, işletmelerin uzaktan çalışabilmesini ve öğrencilerin sanal olarak eğitimlerine devam edebilmelerini sağlamak için çaba göstermeye devam ediyoruz.” şeklinde devam etti.

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 213,216’e ulaşırken, virüs sebebiyle 8,780 kişi yaşamını yitirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  iPhone X'in maliyeti belli oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir