İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

VSCO Nedir? Nasıl Kullanılır?

VSCO sosyal medya profil fotoğraflarının düzenleme işlemlerinin yapıldığı ve bir mobil uygulamadır. Sosyal medya hesapların sıklıkla kullandığı yaygın bir uygulamadır. VSCO aplikasyonu iOS ve Android işletim sistemine dayalı olarak çalışan cihazlarda kullanılabilmektedir.

Mobil platformlar teknik olarak gelişime devam ettikçe, yeni nesil yazılımcılar da güzel işler ortaya çıkarmaktadır. Böylelikle uygulama marketlerden indirilebilen pek çok profesyonel fotoğraf düzenleme uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamalar arasında VSCO bir adım önde bulunmaktadır.

VSCO Nasıl Kullanılır?

Kolay bir kullanıma sahip olan VSCO son zamanların en popüler fotoğraf düzenleme ve paylaşma uygulamalarından birisidir. Yazımızda VSCO kullanımını aşağıda tüm ayrıntıları ile açıklıyoruz.

VSCO son zamanlara kadar fotoğraf düzenleme ve paylaşma işlemlerini yapan uygulama olarak bilinse de artık video düzenleme ve paylaşma özellikleri de kullanıcılara sunulmuştur. Ancak video düzenleme işlemlerini yapabilmek için ücretli abone olmanız gerekmektedir. Uygulamanın fotoğraf düzenleme ve paylaşma özelliklerini kullanmak içinse herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Bu arada düzenleme kısmında birçok efekt ücretli olarak kullanıma sunulmuştur. VSCO APK indirerek resimlerinizi düzenleyebilirsiniz.

VSCO ile Instagram veya Facebook ana sayfasında olduğu gibi takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını ve önerilenleri görebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ayrıca VSCO içerisinde arama yapabilir ve önerilenleri keşfedebilirsiniz. Popüler olan etiketleri ve akımları VSCO aktif olduğunuzda takip edebilirsiniz. Bu popülerizme uygun olarak yapacağınız paylaşımlar VSCO’da daha tanınır bir kişi olmanızı sağlayacaktır.

VSCO stüdyo bölümünde yeni fotoğraflar yükleyebilir ve bu fotoğrafları düzenleyerek görüntüleyebilirsiniz.    

VSCO profil kısımda kendi paylaştığınız ve beğeni yaptığınız fotoğrafların koleksiyonunu görebilirsiniz.

VSCO stüdyo bölümünde göstermek istediğiniz fotoğrafları isteğinize göre filtreleyebilirsiniz.

VSCO içe aktar butonundan düzenlemek veya paylaşmak istediğiniz fotoğrafı veya videoyu yükleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

 VSCO uygulaması üzerinde fotoğraf çekme özelliği de bulunmaktadır. VSCO fotoğraf çekerken geniş ayar seçeneği sunmadığı için çok tercih edilmiyor.

Son olarak fotoğraf paylaşmaya aşamasına geçelim. VSCO da fotoğraf çekmek için, ilk önce içe aktar kısmından düzenliyoruz ve paylaşmak istediğimiz fotoğrafı seçiyoruz. Bu aşamada fotoğrafı seçtikten sonra dışa aktar diyoruz ve VSCO’ ya aktarıldıktan sonra fotoğrafı seçip sağ altta bulunan düzenleme butonuna tıklıyoruz.

VSCO hesabını silmek oldukça kolay bir işlemdir. Fakat hesabınızı silmeden önce hesap bilgilerinizin ve içeriğinizin kaldırıldığından emin olmanız için bazı işlemler yapmanız gerekmektedir. İlk olarak VSCO görüntülerinizi silin. Üyeliğinizi sildiğinizde VSCO hesap bilgilerinizi saklayacaktır. Platformdan tam olarak çıkmak için içeriklerinizi silmeniz gerekmektedir. Şimdi; cihazınızda VSCO uygulamasını açın ve profilinize erişmek için yüz simgesini seçin ve buradan bir resim seçin. Sonra ise sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunarak buradan kaldır seçeneği ile fotoğraflarınızı silin. Sonra profilinizi kalıcı olarak devre dışı bırakma seçeneği ile hesabınızı silmiş olacaksınız.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

Birine Twitter bağlantısı göndermek zorunda kalmadan, videoyu paylaşabilmeniz için Twitter’dan video kaydetmenin mümkün olup olmadığı bu yazımızda açıklıyoruz. Twitter video indir yada kaydet seçeneğini...

Çözüm

Türkiye’nin en çok kullanılan ücretsiz online alışveriş sitelerinden bir tanesi Sahibinden.com’dur. Uygulamanın oldukça gelişmiş olması bazı kullanıcılara karmaşık geldiğinden ayarların yapılandırılması noktasında sorunlar yaşayan...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

İnceleme

Arada sırada pazarı ele geçiren bir işlemci gelir. Bu işlemciler, doğru anakart türüne eklendiğinde, raflardan erimesini sağlayan doğru fiyat, performans ve uyumluluk kombinasyonu sağlandığında harika...