İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

VSCO Nedir? Nasıl Kullanılır?

VSCO sosyal medya profil fotoğraflarının düzenleme işlemlerinin yapıldığı ve bir mobil uygulamadır. Sosyal medya hesapların sıklıkla kullandığı yaygın bir uygulamadır. VSCO aplikasyonu iOS ve Android işletim sistemine dayalı olarak çalışan cihazlarda kullanılabilmektedir.

Mobil platformlar teknik olarak gelişime devam ettikçe, yeni nesil yazılımcılar da güzel işler ortaya çıkarmaktadır. Böylelikle uygulama marketlerden indirilebilen pek çok profesyonel fotoğraf düzenleme uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamalar arasında VSCO bir adım önde bulunmaktadır.

VSCO Nasıl Kullanılır?

Kolay bir kullanıma sahip olan VSCO son zamanların en popüler fotoğraf düzenleme ve paylaşma uygulamalarından birisidir. Yazımızda VSCO kullanımını aşağıda tüm ayrıntıları ile açıklıyoruz.

VSCO son zamanlara kadar fotoğraf düzenleme ve paylaşma işlemlerini yapan uygulama olarak bilinse de artık video düzenleme ve paylaşma özellikleri de kullanıcılara sunulmuştur. Ancak video düzenleme işlemlerini yapabilmek için ücretli abone olmanız gerekmektedir. Uygulamanın fotoğraf düzenleme ve paylaşma özelliklerini kullanmak içinse herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Bu arada düzenleme kısmında birçok efekt ücretli olarak kullanıma sunulmuştur. VSCO APK indirerek resimlerinizi düzenleyebilirsiniz.

VSCO ile Instagram veya Facebook ana sayfasında olduğu gibi takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını ve önerilenleri görebilirsiniz.

Ayrıca VSCO içerisinde arama yapabilir ve önerilenleri keşfedebilirsiniz. Popüler olan etiketleri ve akımları VSCO aktif olduğunuzda takip edebilirsiniz. Bu popülerizme uygun olarak yapacağınız paylaşımlar VSCO’da daha tanınır bir kişi olmanızı sağlayacaktır.

VSCO stüdyo bölümünde yeni fotoğraflar yükleyebilir ve bu fotoğrafları düzenleyerek görüntüleyebilirsiniz.    

VSCO profil kısımda kendi paylaştığınız ve beğeni yaptığınız fotoğrafların koleksiyonunu görebilirsiniz.

VSCO stüdyo bölümünde göstermek istediğiniz fotoğrafları isteğinize göre filtreleyebilirsiniz.

VSCO içe aktar butonundan düzenlemek veya paylaşmak istediğiniz fotoğrafı veya videoyu yükleyebilirsiniz.

 VSCO uygulaması üzerinde fotoğraf çekme özelliği de bulunmaktadır. VSCO fotoğraf çekerken geniş ayar seçeneği sunmadığı için çok tercih edilmiyor.

Son olarak fotoğraf paylaşmaya aşamasına geçelim. VSCO da fotoğraf çekmek için, ilk önce içe aktar kısmından düzenliyoruz ve paylaşmak istediğimiz fotoğrafı seçiyoruz. Bu aşamada fotoğrafı seçtikten sonra dışa aktar diyoruz ve VSCO’ ya aktarıldıktan sonra fotoğrafı seçip sağ altta bulunan düzenleme butonuna tıklıyoruz.

VSCO hesabını silmek oldukça kolay bir işlemdir. Fakat hesabınızı silmeden önce hesap bilgilerinizin ve içeriğinizin kaldırıldığından emin olmanız için bazı işlemler yapmanız gerekmektedir. İlk olarak VSCO görüntülerinizi silin. Üyeliğinizi sildiğinizde VSCO hesap bilgilerinizi saklayacaktır. Platformdan tam olarak çıkmak için içeriklerinizi silmeniz gerekmektedir. Şimdi; cihazınızda VSCO uygulamasını açın ve profilinize erişmek için yüz simgesini seçin ve buradan bir resim seçin. Sonra ise sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunarak buradan kaldır seçeneği ile fotoğraflarınızı silin. Sonra profilinizi kalıcı olarak devre dışı bırakma seçeneği ile hesabınızı silmiş olacaksınız.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Son zamanlarda sosyal medyada, ünlü isimlerin fotoğraflarının şarkı söylediği videolar internette tıklanma rekorları kırıyor. Peki nasıl oluyor da durağan fotoğraflar şarkı söyleyen videolara dönüşüyor....

Uygulama

Zoom, Microsoft Teams ve Skype üzerinden yapılan görüntülü toplantılara katıldığınızda kendi yüzünüzle değil de farklı bir yüz ile katılmanızı sağlayan yazılım Avatarify’dir. Tüm Dünya’yı...

Uygulama

Popüler kısa video paylaşım platformu TikTok yayıncıların ve takipçilerin ilgisini çekecek özellikleri platforma eklemeye devam ediyor. TikTok hediye gönderme seçeneği ile yayıncıları desteklemek için...

Uygulama

Son zamanlarda adından sıkça bahseden Tokkingheads, çoğu akıllı telefon kullanıcısının kullanmayı tercih edebileceği bir uygulamadır. Ancak uygulamayı ilk defa duyanlar ve henüz herhangi bir...