Kapat

Web Sitesine & Web Sayfasına WhatsApp Link Ekleme

Anasayfa
Çözüm Web Sitesine & Web Sayfasına WhatsApp Link Ekleme

Günümüzde online satış yapan firmaların bir çoğu WhatsApp destek hattını kullanmaktadır. Bunun yanı sıra bir çok yemek firması online siparişler için WhatsApp hattını kullanıyor. Bu makalemizde internet sitelerinde kullanılan WhatsApp mesaj linkinin siteye nasıl eklendiği ve kullanım şeklinden bahsedeceğiz. İnternet sitesine WhatsApp erişim linki eklemek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Herhangi bir sayfada yazı yada buton üzerine tıklandığında belirlediğiniz numaranın WhatsApp mesaj ekranına atmasını istiyorsanız aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Örneğin Sipariş Ver kelimesini yada bir buton kullandığınızda sadece bağlantı ekleyerek link kısmına aşağıdaki bağlantıyı (kendi numaranız ile) kopyalamanız gerekmektedir. HTML Kodu “<a href=”https://api.whatsapp.com/send?phone=905391231212″ target=”_blank”>Sipariş Ver</a>”

https://api.whatsapp.com/send?phone=905391231212

İnternet sitesinde linkte tıklandığında WhatsApp mesaj ekranı açılış kodu kullandığınızda ekrana otomatik metin gelmesini istiyorsanız aşağıdaki kodu kullanmanız gerekmektedir. Kod içerisindeki metin mesajını istediğiniz şekilde yazabilirsiniz. Boşluklar yerine (%0A) yazarsanız her kelime bir alt satıra geçecektir.

https://api.whatsapp.com/send?phone=905391231212&text=Sipariş%20Ver

İnternet sitesine WhatsApp link ekleme konusunda yaşadığınız sorunları bize yorum kısmından yazabilirsiniz. Sitenize WhatsApp bağlantı linki eklerken kodları doğru kopyaladığınızdan emin olunuz. Not olarak HTML WhatsApp bağlantı linki arka planda çalışmaktadır kod kısmında HTML kodu olmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  En Popüler Instagram Etiketleri #Hashtag 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir