Kapat

WhatsApp Çöktü, Facebook ve Instagram’da Problemler Devam Ediyor

Anasayfa
HABER WhatsApp Çöktü, Facebook ve Instagram’da Problemler Devam Ediyor

Kullanıcıların WhatsApp üzerinden gönderilen resimleri indirememesi ile baş gösteren problemden sonra Facebook ve Instagram’da da sorunlar meydana geldi. Dünya genelinde binlerce kullanıcının karşılaştığı problem, WhatsApp üzerinden gönderilen resim ve video gibi medya dosyalarının karşı tarafa ulaşmasını imkansız hale getirdi. Buna ek olarak Facebook ve Instagram da bazı problemlerle karşı karşıya kaldı. Ayrıca fotoğraf ve diğer medya dosyalarının gönderilemediği WhatsApp, bir süreliğine tamamen işlevsiz hale gelerek çöktü.

Üç platformu da aynı anda etkileyen problemin, sunucuda meydana gelen sorunlardan dolayı oluştuğu tahmin ediliyor. Facebook tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada:

“Bazı kullanıcılarımızın uygulamalarımız üzerinde resim ve video yükleme konusunda sorunlar yaşadığının farkındayız. Yaşanan bu problemden dolayı üzgünüz ve işleri tekrar yoluna koymak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde belirtildi.

Platformlarda meydana gelen sorunlardan sonra, DownDetector gibi siteler üzerinde binlerce kullanıcı hata aldığını belirtti. Hatanın özellikle Avrupa ve Amerikaki kullanıcıları etkilediği görülüyor.

Mart ayında da meydana gelen benzeri bir hatadan sonra Facebook, sunucu yapılandırılmalarından dolayı platformlarda bazı hataların oluştuğunu açıklamış ve problem saatlerce devam etmişti.

Kullanıcıların şu anda karşılaştığı hataların da yakın zamanda çözüme kavuşturalacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  WhatsApp kullanıcılarına müjde geldi | Sınırsız depolama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir