Kapat

WhatsApp Çöktü! Kullanıcılar Kısa Süreliğine Mesaj Gönderemedi

Anasayfa
HABER WhatsApp Çöktü! Kullanıcılar Kısa Süreliğine Mesaj Gönderemedi

Dünyanın en popüler mesajlaşma ve iletişim uygulaması WhatsApp an itibariyle kısa bir süreliğine kullanılamaz hale geldi. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulama üzerinden gönderilen mesajlar kısa süreliğine kesintiye uğradı.

WhatsApp Neden Çöktü?

Geçtiğimiz yıllarda ve yakın zamanlarda aynı sorunlar meydana gelmiş ve şirket yaptığı açıklamalarda sunucu problemlerini sebep olarak göstermişti.

Biraz önce yaşanan olayın da sunuculara dair bir problemden kaynaklandığı düşünülüyor.

Binlerce kullanıcı uygulamanın kullanılamaz hale geldiğini belirterek mesaj gönderemediklerini ve servisin yanıt vermediğini aktardı.

Dünyanın her yerinde meydana gelen bu sorun kısa sürede çözülmüş gibi görünse de bazı kullanıcılar hala mesaj gönderemiyor.

WhatsApp tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı ancak sorunun kısa bir sürede çözüleceği düşünülüyor. Şirket 2014 yılında meydana gelen bazı sunucu problemlerinde sonra Twitter üzerinden açıklama yaparak sorunun kısa sürede çözüleceğini duyurmuştu.

Ancak şu anda yaşanan sunucu problemlerine dair henüz bir açıklama gelmedi. Açıklama yapılması durumunda bu haberi güncellemeye devam edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  WhatsApp'tan kullanıcılara son uyarı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir