Kapat

WhatsApp Desteğini Çektiği Telefonları Açıkladı

Anasayfa
HABER WhatsApp Desteğini Çektiği Telefonları Açıkladı

WhatsApp sürekli güncelleme alan ve yeni özellikler eklenen bir anlık mesajlaşma platformu olarak yeni nesil cihazlarda daha stabil çalışıyor. Durum böyle olunca her yılın belirli dönemlerinde WhatsApp eski model telefonlardan desteğini çekiyor. Yaklaşık 1,5 Milyar kullanıcı tarafından kullanılan uygulamada yapılan bu değişiklik bir çok kullanıcıyı yakından ilgilendiriyor.  Peki WhatsApp hangi telefonlarda kullanılmayacak?

WhatsApp uygulamasının kullanımında özellik ve yazılım olarak yetersiz olan telefonlarda güncelleme desteği kapatılıyor. Yeniden yüklemeye çalışıldığında uygulama bu telefonlara yüklenemiyor.

WhatsApp geçtiğimiz gün bazı telefon modellerinden desteğini çektiğini ve artık güncelleme alamayacaklarını açıkladı. Önümüzdeki yıl içinde bilgilendirmede bulunana WhatsApp, Android 2.3.7 ve iOS 7 ve daha eski sürümler için 2020 sonrasında güncelleme gelmeyeceğini duyurdu.

WhatsApp Güncellemesi Yapılamayacak Telefonlar

– Nokia 206

– Nokia 208 

– Nokia 301

– Nokia 515

– Nokia Asha 201 ve 503 arası modeller

– Android 2.3.7  ve daha eski sürümler ( 1 Şubat 2020) 

– iOS 7 ve daha eski sürümler ( 1 Şubat 2020)

 

Bu telefonu kullanan kullanıcılar bu günden itibaren WhatsApp güncellemesi alamayacaklar. Uygulamayı telefonlarından kaldırmaları durumunda tekrar yüklemek isterlerse WhatsApp bu sürüm için yazılım desteklenmiyor hatası alacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir