Kapat

WhatsApp Görüşmelerini Yedeklemek Güvenli Mi?

Anasayfa
HABER WhatsApp Görüşmelerini Yedeklemek Güvenli Mi?

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp artık hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Neredeyse WhatsApp kullanmayan kimse kalmadı diyebiliriz. Öyle ki az gelişmiş ülkelerde dahi WhatsApp kullanım oranları %60’lara ulaşmış durumda.

WhatsApp kullanıcıların çoğu görüşmelerin güvenliği konusunu sıklıkla dile getirmektedir. WhatsApp’da yapılan görüntülü ve yazılı görüşmelerin tamamı uçtan uca şifrelendiğinden görüşmedeki kişiler dışında üçüncü tarafların bu görüşmelere kesinlikle erişimi yoktur.

Bu noktada WhatsApp görüşmelerin kesinlikle erişime kapalı olduğunu ve güvenli olduğunu açıklamıştı. Ancak WhatsApp tarafından yapılan bir açıklamada WhatsApp yedeği alan kullanıcıların kayıtlı görüşmelerinin o kadar da güvende olmadığını gösteriyor.

Öyle ki alınan yedeklerin çalınması durumunda kayıtlı görüşmelerinize üçüncü taraflarca erişim sağlanması mümkün. Bu nedenle WhatsApp görüşmelerinizi online ortamlarda (iCloud ve Google Drive) yedeklerken bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

Yakın zamanda konu hakkında kullanıcılar tarafından platforma yapılan talepler dikkate alındı. WhatsApp geliştirici ekibi online ortamda yedeklenen WhatsApp görüşmelerinin güvenliği için yeni bir çalışma yaptığı ve yakın zamanda bu güncellemenin yayınlanacağı sızıntılar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Samsung'un batarya ürettiği fabrikada yangın çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir