Kapat

WhatsApp İçin Çıkartma Nasıl Yapılır? (Android/iOS)

Anasayfa
Çözüm WhatsApp İçin Çıkartma Nasıl Yapılır? (Android/iOS)

WhatsApp’da sohbetleri daha eğlenceli hale getiren çıkartmalar artık kullanıcılar tarafından da oluşturulabiliyor. Eğer siz de arkadaşlarınızın fotoğraflarını veya galerinizde bulunan herhangi bir fotoğrafı nasıl çıkartma haline getireceğinizi düşünüyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek basit bir şekilde WhatsApp için çıkartma seti oluşturabilirsiniz.

Çıkartma oluşturmak için öncelikle Android veya iOS cihazınıza “Sticker maker” isimli uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Uygulama aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Sticker maker
Sticker maker
Developer: Viko & Co.
Price: Free
‎Sticker Maker Studio
‎Sticker Maker Studio
Developer: Tamara Vardanyan
Price: Free

“Sticker maker” uygulaması oldukça basit bir şekilde çıkartmalarınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra aşağıdaki adımları takip edin.

  • “Create a new stickerpack” seçeneğine dokunun.
  • “Stickerpack name” kısmına çıkartma paketine vereceğiniz ismi ve “Stickerpack author” kısmına ise rastgele bir isim verin.
  • Sonrasında oluşturduğunuz çıkartma dosyasına dokunun.
  • Sonrasında karşınıza çıkan boş ikonlardan herhangi birine dokunarak çıkartma haline getirmek istediğiniz fotoğrafı seçin.

  • Fotoğrafları dilediğiniz biçimde kırptıktan sonra “Add to WhatsApp” seçeneğine dokunarak oluşturduğunuz çıkartmaları WhatsApp’a ekleyebilirsiniz. Bunun için en az 3 tane çıkartma oluşturmuş olmanız gerekmektedir.
  • Uygulama “Akıllı seçim” gibi kırpma özellikleri de barındırdığından dolayı resimleri dilediğiniz şekilde kırpabilmek için çeşitli araçlardan faydalanabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  WhatsApp'dan yeni bildirim özelliği!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir