Kapat

WhatsApp iOS İçin Face ID ve Touch ID Kilit Desteği Geldi

Anasayfa
HABER WhatsApp iOS İçin Face ID ve Touch ID Kilit Desteği Geldi

Facebook’un sahip olduğu WhatsApp, gizlilik konusunda kullanıcılar tarafından çokça istenen bir özelliğin eklendiği bir iOS güncellemesi aldı. Touch ID veya Face ID üzerinden yeni biyometrik güvenlik eklemesi sayesinde kullanıcılar artık mesajlaşma uygulamasını korumalı hale getirebilecek.

Ancak, güncelleme, kullanıcıların tek tek sohbetler için biyometrik güvenliği açmalarına izin vermiyor. Yeni özelliği açmak için Ayarlar> Hesap> Gizlilik bölümüne gidebilir ve ardından Ekran Kilidi özelliğini açabilirsiniz.

Bu özellik kuşkusuz olarak doğru yönde bir adım olsa da, WhatsApp 2.19.20 yüklü kullanıcılar bile yeni güvenliğin çok sıkı olmadığını fark edeceklerdir. IOS’un nasıl kurulduğuna bağlı olarak, kişilerden gelen mesaj bildirimlerinin hala okunabilir olabileceği belirtiliyor.

WhatsApp’a gelen güncelleme, App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin bugün olduğu gibi susturulmasından ziyade insanların platformlar arası mesajlar göndermesine izin vermek için WhatsApp, Facebook Messenger ve Instagram’ı birleştirme olasılığını doğruladı. Zuckerberg, bunun en erken gelecek yılda mümkün olabileceğini belirtti. Facebook’un olabildiğince fazla veri toplama sevgisi göz önüne alındığında, güvenlik açısından bunun ne anlama geleceğini ise önümüzdeki zamanlarda göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Xiaomi'nin Akıllı Saati Mi Watch, Apple Watch ile Neredeyse Aynı Görünüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir