Kapat

WhatsApp kullanıcılarına müjde geldi | Sınırsız depolama

Anasayfa
Çözüm WhatsApp kullanıcılarına müjde geldi | Sınırsız depolama

WhatsApp sohbet ve veri yedeklemesi nasıl oluyor? WhatsApp resimleri sınırsız kaydetme seçeneği var mı? WhatsApp daha fazla veri depolama nasıl oluyor? WhatsApp kullanıcılarının en çok şikayetçi olduğu depolama sorunu çözüldü. Whatsapp artık limit olmadan Google Drive'ı kullanabilecek böylece daha fazla depolama alanı ile fotoğraf, video ve ses kayıtları depolanabilecek.

Google ile yapılan anlaşma sonucunda kullanıcılar, herhangi bir limit olmadan sınırsız şekilde Google Drive'ı kullanabilecek.

WhatsApp Google Drive bağlantısı için yapılması gerekenler;

→ WhatsApp'a giriş  yapıyoruz

→ Menü’ye giriyoruz

→ Ayarlar

→ Sohbetler

→ Sohbet Yedeğine tıklayın

Google Drive’a Yedekle’ye dokunun ve yedekleme sıklığı için Asla haricindeki seçeneklerden birisini seçin.

→ Sohbet geçmişinizi yedekleyeceğiniz Google hesabınızı seçin.

Eğer Google hesabınız yoksa, yönlendirildiğinizde Hesap Ekle’yi seçin ve hesap bilgilerinizi girin. Yedekleme işleminde kullanmak istediğiniz bağlantı ağını seçmek için Yedekleme Bağlantısı’na dokunun. Böylece WhatsApp Google Drive bağlantısını kurmuş olacaksınız. 

WhatsApp medya depolama sorunu yaşıyorsanız bu yöntem sayesinde sınırsız medya yedeklemesi yapmış olacaksınız. WhatsApp Google Drive iptal etme, yedekleme işlemini iptal etmek için aynı menüden Google Drive bağlantısını sonlandırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir