Kapat

WhatsApp Mesaj Paylaşma Seçeneğini Kısıtlıyor

Anasayfa
HABER WhatsApp Mesaj Paylaşma Seçeneğini Kısıtlıyor

Dünyanın en büyük iletişim araçlarından biri haline gelen WhatsApp, popülerliği yüzünden farklı problemlerle karşılaşıyor. Milyonlarca insan tarafından kullanılan uygulama üzerinde söylentiler ve asılsız iddialar o kadar hızlı bir şekilde yayılıyor ki, şirket bu duruma karşı bir önlem almak zorunda kaldı.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre bir mesaj bundan sonra aynı anda sadece beş kişiye veya beş gruba iletebilecek. Bu fonksiyon asılsız iddiaların yayılmasını engellemek için kesin bir çözüm değil ancak şirket böylece sürecin yavaşlayabileceğini belirtiyor.

Özellik ilk olarak WhatsApp üzerinden yayılan sahte haberler yüzünden insanların öldürülmesi üzerine Hindistan’da aktif olacak.

WhatsApp açıklamada: “Bugünden itibaren WhatsApp’ın son sürümüne sahip kullanıcılar bir mesajı aynı anda sadece beş kişiye iletebilmesini mümkün kılarak kişilerin yalnızca yakın bağlantıları ile iletişim kurmasını amaçlıyoruz” dedi.

Şirket viral içerikleri yönetme konusunda yeni yollar arayışında olduğunu belirtti. WhatsApp sahte mesajların yayılmasını engellemek için başka önlemler de uyguluyor. İletilen mesajlar için daha belirgin etiketler ve yalnızca yöneticilerin grup içinde ileti göndermesine izin verme gibi özelliklerle şirket sahte haberlerin yayılmasına karşı mücadele ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Yıldız Yayıncı 'Ninja' Fortnite Sayesinde Milyon Dolarlar Kazandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir