Kapat

WhatsApp Parmak İzi (Touch ID, Face ID) Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Anasayfa
Çözüm WhatsApp Parmak İzi (Touch ID, Face ID) Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, parmak izi özelliği ile bir kez daha gündeme geldi. WhatsApp daha önce parmak izi özelliğini Android beta uygulamasında test aşamasına almıştı. Sürpriz bir şekilde Apple marka cihazlarda parmak izi özelliğini daha erken kullanıma alındı. WhatsApp Touch ID ve Face ID özelliği nasıl kullanılıyor?

WhatsApp’ın iOS son sürümü ile birlikte kullanıma sunulan parmak izi özelliği cihaza tanımlı olan Touch ID tanımlaması ile eşleşerek çalışıyor. Kullanıcıların WhatsApp parmak izi özelliğini aktif etmesi için bir kaç ayar yapması yeterli oluyor. Peki WhatsApp parmak izi (Touch ID ) özelliği nasıl açılıyor?

Öncelikle belirtmekte yarar var WhatsApp parmak izi ile giriş özelliği şuan için sadece Apple cihazlarda çalışıyor. WhatsApp Touch ID aktif edildiğinde özellik kullanılabiliyor.  WhatsApp bu güncellemesi ile Face ID ile ekran kilidi özelliğini de kullanıma sunmuş oldu. iPhone X, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde aynı özellik Face ID ile kullanılabiliyor.

WhatsApp Parmak İzi Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

WhatsApp

Ayarlar / Hesap / Gizlilik

→ Ekranın en altında Ekran Kilidi kısmına giriyoruz

Touch ID İste yada Face ID İste özelliğini etkinleştiriyoruz.

Bu özelliği etkinleştirdiğinizde WhatsApp’ın kilidini açmak için Touch ID yada Face ID’yi kullanmanız gerekecek. WhatsApp kilitli olduğunda da bildirimlerden mesajları cevaplamaya ve aramaları yanıtlamaya devam edebilirsiniz.

WhatsApp iOS son sürümünü yükleyerek kilit ekranında Touch ID ve Face ID özelliklerini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  YouTube Premium Artık Türkiye'de!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir