Kapat

WhatsApp QR Kod nedir? Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
HABER WhatsApp QR Kod nedir? Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformu WhatsApp her geçen gün yeni özellikleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. WhatsApp alternatiflerine göre çok daha büyük bir kitle tarafından tercih ediliyor ve bu kullanıcıları kaybetmek istemiyor. Geliştirici ekip kullanıcı sayısını canlı tutabilmek için platforma sürekli yeni özellikler eklemeye devam ediyor. WhatsApp QW kod bu yeni özelliklerden bir tanesidir. Peki WhatsApp QR kod nedir? Nasıl kullanılır? Ne işe yarar?

WhatsApp QR Kod, kişi listenizde olsun yada olmasın herhangi bir WhatsApp kullanıcısını QR kod yardımı ile WhatsApp arkadaşlarınıza eklemenize yardımcı olacak yeni bir araçtır.

Yaygın sosyal medya platformlarında hayata geçirilen QR kod ile aynı özellikleri taşımaktadır. WhatsApp QR kod sayesinde kişiler kartvizitlerine WhatsApp QR kodlarını ekleyip insanların kendilerine daha çabuk ulaşmasını sağlayacaklar. Özellikle şirketlerin WhatsApp hatları için çok önemli bir özellik olarak görünüyor.

WhatsApp QR kod kullanımı oldukça basittir. WhatsApp QR kod penceresini açtığınızda kod tarayıcı yardımı ile herhangi bir kişiyi WhatsApp listenize ekleyebilirsiniz. Aynı ekrandaki size ait QR kod ile farklı kişilerin sizi kolaylıkla WhatsApp listelerine eklemesinin sağlayabilirsiniz.

WhatsApp QR kod şuan için Android’in 2.19.189 beta güncellemesinde test ediliyor. Yakında yayınlanacak bir güncelleme ile WhatsApp QR kodun tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Nintendo PlayStation Prototipi 1.8 Milyon Liraya Satıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir