Kapat

WhatsApp Windows Uygulaması Çıkartıyor!

Anasayfa
HABER WhatsApp Windows Uygulaması Çıkartıyor!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp devrim niteliğinde bir yenilikle gündeme geldi. Bilgisayarlarda uzun süredir tarayıcı üzerinden WhatsApp Web aracılığı ile hizmet veren firma telefon bağımlılığını ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

WhatsApp’ın telefon aktivasyonu olmadan kullanıma sunulmasının yoğun bir ilgi görmesi bekleniyor. Yıllardır özellikle kurumsal firmalarda telefon olmadan WhatsApp kullanılması konusunda platforma geri bildirimler gönderildiği biliniyordu. Bu yeni özellik sayesinde telefonların sürekli açık ve internete bağlı olması gerekmeden WhatsApp kullanılabilecek.

Yeni özelliğin tarayıcı üzerinden değil Windows uygulaması olarak kullanıma sunulması bekleniyor. Yabancı basında yer alan bilgilere göre şirket Universal Windows Platform (UWP) uygulaması geliştirmek için çalışmalar yürütüyor. WhatsApp Windows uygulamasının çok yakında hizmete sunulmasıda beklenen gelişmeler arasında görülüyor.

Yeni WhatsApp Windows uygulamasının yanı sıra sim kart girişi olmayan tabletler içinde telefon olmadan WhatsApp kullanılabilmesi için yeni bir uygulama yada özellik geliştirilmesi bekleniyor.

WhatsApp Windows uygulaması nasıl kurulacak ve WhatsApp nasıl aktifleştirilecek bu konuları bu makale altında gelişmeler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Funic Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir