Kapat

WhatsApp’a Dikkat Çeken Yeni Özellikler Geliyor

Anasayfa
HABER WhatsApp’a Dikkat Çeken Yeni Özellikler Geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp geçtiğimiz gün yayınladığı beta güncellemesi ile yeni özellikleri de duyurmuş oldu. WhatsApp beta güncellemesi, hem Android hem de iOS için yeni özellikler içeriyor. Platforma gelecek yeni özellikler arasında belirli bir süre sonra kaybolan mesaj özelliğinin olması dikkatleri çeke ilk yenilik oldu. Yeni güncelleme ile uygulama açılışıda değişiyor. Çoğu mobil uygulamalardaki gibi ‘Splash Screen’ olarak adlandırılan başlangıç ekranı geliyor. Yani uygulama başlatıldığında ekranda WhatsApp logosu çıkacak.

WhatsApp yeni sürüm ile “Karanlık Mod” özelliğine kavuşuyor. WhatsApp karanlık mod diğer uygulamalarda olduğu gibi basit bir kaç ayar ile aktif edilebilecek.

Yeni güncellemede sessize aldığınız kişilerin durum güncellemelerini de gizlemiş olacaksınız. Bu sayede bu kişilerden gelen hiçbir etkileşim karşınıza çıkmayacak.

Yeni güncellemede en çok dikkat çeken özellik ise kendini imha eden mesaj özelliğinin gelmesi oldu. Snapchat uygulamasında yıllardır olan bu özellik sonunda WhatsApp kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Süreli konum paylaşma özelliği gibi yazdığınız yazıların ne kadar süre sonra silineceğini belirleye bileceksiniz.

WhatsApp’da bir süre sonra silinen (kendini imha eden) mesajların kullanımını farklı bir makalemizde detaylı olarak açıklayacağız.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Android kullanıcıları bu uygulamayı telefonunuzdan hemen silin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir