Kapat

WhatsApp’a ‘Kaybolan Mesaj’ Özelliği Geliyor

Anasayfa
Güncelleme WhatsApp’a ‘Kaybolan Mesaj’ Özelliği Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Snapchat’in beğenilen özelliklerini klonlamaya devam ediyor. Daha önce Snapchat uygulamasında bulunan bir çok özelliği bünyesine katan WhatsApp’ın yeni özellikleri kullanıcılar tarafından oldukça fazla beğeni görüyor.

WhatsApp son olarak Snapchat’in kaybolan mesaj özelliğini platforma entegre etmeye çalışıyor. Bu sayede özel görüşmeler yada arşivlenmesini istemediğiniz görüşmeler kısa bir süre sonra otomatik olarak kaybolacak.

WhatsApp kaybolan mesaj özelliğinin henüz test aşamasında olduğu geliştirici düzeyde mesajların hangi sürelerde silineceğinin belirlendiği ve test edildiği söyleniyor.

WhatsApp ‘Kaybolan Mesaj’ özelliği platform üzerinde sunulan seçenekler ile 10 saniye, 1 dakika, 1 saat ya da 1 gün olarak ayarlanabilecek ve belirlenen süre sonunda mesajlar otomatik olarak silinecek.

Facebook bünyesindeki tüm uygulamalarda olduğu gibi WhatsApp’da gençleri platformda daha uzun süre tutmayı hedefliyor. Bu noktada sohbetlerin otomatik olarak silinmesi, gençlerin kendilerini daha özgür, daha güvende hissetmelerine yardımcı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook'un tartışmalı uygulaması Messenger Kids Kanada ve Peru'ya yayılıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir