Kapat

WhatsApp’a Kişi Ekle ve QR Kod özelliği geliyor!

Anasayfa
HABER WhatsApp’a Kişi Ekle ve QR Kod özelliği geliyor!

Sosyal medya devi Facebook kendi bünyesinde bulunan  platformları ortak özelliklerle donatmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Instagram’a gelen Ad Etiketi özelliğinin benzerini yakın zamanda WhatsApp uygulamasına entegre etmeyi planlayan sosyal medya devi bu özelliği aynı güncelleme ile başlatacağı kişi ekleme özelliği ile birlikte kullanıma sunacak.

WhatsApp’da normalde sadece telefon rehberinizde bulunan kişilerle mesajlaşma yapabiliyorsunuz. Bu durum çoğu WhatsApp kullanıcısını yakından ilgilendiriyor çünkü kullanıcıların çoğu iletişim kurmak istedikleri kişileri sürekli rehbere kaydetmek durumunda kalıyorlar.

WhatsApp’a yeni gelecek güncelleme ile kişileri rehbere kaydetmeden direk WhatsApp kişilerine kayıt edebileceksiniz. WhatsApp kişi ekleme özelliği sayesinde rehberde kayıtlı olmayan numaralar ile rahatlıkla görüşülebilecek.

Kişi ekleme özelliğinin daha hızlı olması açısından Instagram ‘Ad Etiketi’ özelliğini bir benzeri aynı güncelleme ile platforma dahil edilecek. WhatsApp QR Kod kullanımı oldukça basit olacak, yanınızdaki bir kişiyi uygulamadaki QR kodu okutarak anında WhatsApp kişiler listesine ekleye bileceksiniz.

Her iki özellikte şuan için test aşamasında ancak çok kısa bir süre içerisinde güncellemenin yayınlanması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  ‘WhatsApp, 10. Yılını Kutluyor’ Mesajları Yine Gündeme gelmeye Başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir