Kapat

WhatsApp’ın Getirdiği Limit, Yanlış Haberlerin Yayılmasını Engelledi

Anasayfa
HABER WhatsApp’ın Getirdiği Limit, Yanlış Haberlerin Yayılmasını Engelledi

  ● WhatsApp yakın zamanda viral mesajların yönlendirilmesine sınır getiren bir güncelleme paylaştı.

  ● Özellik tanıtıldıktan haftalar sonra yönlendirilen mesajlarda %70 azalma meydana geldi. 

  ● WhatsApp koronavirüs pandemisi sırasında yanlış bilgilerin yayılmasının önüne geçmek istiyor.


Sosyal medyanın en endişi verici özelliklerinden biri, yanlış haberlerin çok kısa bir sürede yayılabilmesi. Bu konuyla ilgili bir önlem almak isteyen WhatsApp, bir mesajın daha önce birden fazla yönlendirildiğini gösteren bir özelliği devreye sokmuştu.

Koronavirüs pandemisi sırasında yanlış bilgilerin yayılmasını engellemeyi amaçlayan WhatsApp ve Facebook, çeşitli önlemler almaya devam ediyor. WhatsApp tarafından alınan yeni önlemler kapsamında, bir mesajın bir sohbet için yalnızca bir kez yönlendirilmesini sağlayan bir özellik platforma eklendi.

Daha önce mesajların tek seferde yalnızca beş sohbete yönlendirilmesi kararını alan WhatsApp, bunun küresel ölçekte %25 kadar bir düşüşe yol açtığını belirtmişti. Ancak COVID-19 pandemisi sebebiyle daha katı önlemler almak durumunda kalan WhatsApp, yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek amacıyla bir mesajın aynı anda yalnızca bir sohbete yönlendirilebilmesini sağlayan özelliği devreye soktu.

Pandemi sırasında insanların yanlış bilgilerden etkilenmesini en aza indirmek amacıyla büyük şirketler çeşitli önlemler almaya devam ediyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Çinli Telefon Markası Realme Türkiye Pazarına Giriş Yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir