Kapat

WhatsApp’tan Beklenen Özellik Geldi: “Beni Kimler Gruplara Ekleyebilir”

Anasayfa
HABER WhatsApp’tan Beklenen Özellik Geldi: “Beni Kimler Gruplara Ekleyebilir”

Her gün milyonlarca insan tarafından kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılar tarafından talep edilen önemli bir özelliği platforma getirdi. Uygulamanın en çok kullanılan fonksiyonlarından biri olan “grup” özelliği kişilerin bir araya gelmesini sağlasa da, bazı durumlarda yanlış bilgilerin ve kötü niyetli içeriklerin yayılması bu özellik aracılığıyla hızlanıyor. WhatsApp tarafından uygulamaya entegre edilen yeni özellik aracılığıyla kullanıcılar artık gruplara kimler tarafından ekleneceğini kontrol edebilecek.

Özellik duyurulmadan önce kullanıcılar, rehberinde yer almayan kişiler tarafından da gruplara eklenebiliyordu. Ancak yeni özellik ile beraber kullanıcılar “Herkes”, “Kişilerim”, “Şunlar hariç kişilerim…” gibi seçenekler aracılığıyla gruplara kimler tarafından eklenebileceği üzerinde kontrol sahibi olacak.

“Beni Kimler Gruplara Ekleyebilir” Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sadece rehberinizdeki kişilerin veya yalnızca belirli kişilerin sizi gruplara eklemesini sağlamak amacıyla aşağıdaki yolu izleyerek size uygun olan seçeneği seçin.

Uygulamayı açın ve sağ üstteki açılır menüye dokunarak “Ayarlar”a erişin. Sonrasında Hesap > Gizlilik > Gruplar yolunu izleyerek size uygun olan seçeneği seçin.

“Kişilerim” seçeneğini seçtiğiniz durumda sadece rehberinizde kayıtlı kişiler sizi gruplara ekleyebilirken, “Şu kişiler hariç” seçeneği ile kimlerin sizi gruplara ekleyebileceğini daha detaylı bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple, Tedarikçisine 1 Milyar Dolarlık Rekor Tazminat Davası Açtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir