Kapat

WiFi 6 Nedir? Hangi Özellikler Geliyor?

Anasayfa
HABER WiFi 6 Nedir? Hangi Özellikler Geliyor?

WiFi 6, teknoloji olarak 802.11ax olarakta adlandırılan, yeni nesil gelişmiş bir ağ standartıdır. WiFi 6, bir önceki teknolojiye göre daha güvenli ve daha hızlı olacak şekilde tasarlandı.

WiFi 6 teknolojisi sayesinde çoklu cihaz bağlantılarında internet hızının düşmesi sorunuda çözülüyor. Özellikle kalabalık ortamlarda aynı anda WiFi bağlantısı yapıldığında şuanki teknoloji ile hız düşüşleri yaşanıyordu WiFi 6 ile bu sorun ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Bu yeni kablosuz ağ teknolojisi sayesinde aynı anda veri alma, veri gönderme, daha fazla bant genişliği ve bağlı cihazlar arasında internet kulanımına göre önceliklendirme gibi kullanıcıları rahatlacak özellikler bulunuyor.

WiFi 6 teknolojisini kullanmak için bu teknolojiyi destekleyen bir modem kullanmanız gerekiyor. Aynı zamanda telefon, bilgisayar ve tablet gibi cihazlarınızında WiFi 6 destekliyor olması gerekiyor. Yeni nesil akıllı telefonlar WiFi 6 teknolojisi destekli olarak üretiliyor.

Yeni nesil kablosuz ağ teknolojisinin net faydalarını kısa vadede görmemiz biraz zor. Tüm cihazlar bu teknolojiyi desteklediğinde fark net bir şekilde anlaşılacaktır.

WiFi 6 destekleyen modemler makalemizde teknolojiyi destekleyen cihazları öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Çinli Yüz Tanıma Şirketi Maskeli İnsanları Bile Tanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir