Kapat

Windows 10 ile Telefon Görüşmesi Yapmak Mümkün Oluyor

Anasayfa
HABER Windows 10 ile Telefon Görüşmesi Yapmak Mümkün Oluyor

Android cihazlara sahip olan Windows 10 kullanıcıları yakında çıkış yapacak olan bir özellik sayesinde “Telefonunuz” uygulaması ile birlikte bilgisayarları üzerinden telefon görüşmesi yapabilecek.

Ekim ayında test edilen özellik, PC ile telefon arasında arama transferi yapmak gibi birçok fonksiyon ile beraber geliyor.

Andoid 7 ve üstü versiyonlara sahip olan tüm Android telefonlar için çıkış yapacak özelliği iOS kullanıcıları kullanamayacak.

Microsoft tarafından belirtildiği üzere uygulama şu anda genel olarak kullanıma açık olsa da, özellik hala kademeli bir şekilde dağıtılmaya devam ediyor.

Şimdilik bazı kullanıcılar arama özelliğini kullanabilirken diğerlerinin bir süre beklemesi gerekiyor. Ayrıca özelliğe sahip olabilmek için Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesine ve “Telefonunuz” uygulamasının son sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

Kullanıcıların mesaj alıp gönderebilmesini de sağlayan “Telefonunuz” uygulaması, telefon ekranının bilgisayara aktarılabilmesi gibi özelliklerin de dahil olduğu birçok özellikle beraber, yıl boyunca Microsoft tarafından geliştirilmeye devam edildi.

Bilgisayarınızda “Telefonunuz” uygulamasının yer alıp almadığını kontrol etmek için Windows görev çubuğunda bulunan arama çubuğuna uygulamanın ismini yazabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple iPhone 8 - 8 Plus ve iPhone X görücüye çıktı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir