Kapat

Windows 10 Kullanıcı Adı Değiştirme [ÇÖZÜM]

Anasayfa
Çözüm Windows 10 Kullanıcı Adı Değiştirme [ÇÖZÜM]

Piyasada bulunan tüm işletim sistemleri gibi Windows kurulumu yaparken de kendinize bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekiyor. Kurulum ekranında belirlediğiniz bu kullanıcı ismi bir zaman sonra can sıkıcı olabiliyor veya güncelleme gerektirebiliyor.

Bu yazımızda sizlere iki farklı yöntem ile Windows 10 kullanıcı adı değiştirme sorununuzu nasıl çözeceğinizi anlatacağız. Birbirinden basit iki yöntemin size kolay gelenini seçerek kullanıcı isminizi değiştirebilirsiniz.

İlk Yöntem;

Windows 10 yüklü bilgisayarınızı açtığınızda görev çubuğunuzun hemen sol tarafında bulunan Windows logosuna tıklayarak Denetim Masası yazarak denetim masasına giriniz. Burada karşınıza çıkan seçeneklerden Kullanıcı Hesaplarına girerek ismini değiştirmek istediğiniz hesabın üzerine tıklayınız. Daha sonrasına sadece yönetici izini ile ulaşılabilen Hesap adını değiştirin seçeneğine tıklayarak hesabınızın adını güncelleyebilirsiniz.

Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları > Kullanıcı Hesapları > Hesap adını değiştirin

İkinci Yöntem;

Başlat + R tuşuna basarak Çalıştır penceresine ulaşın. Sol altta açılan pencereye netplwiz yazın. Bu işlemi yapıp tamama tıkladığınızda karşınıza kullanıcı hesaplarının olduğu bir pencere açılacak. İsmini değiştirmek istediğiniz hesabı seçerek Özellikler butonuna tıkladığınızda karşınıza gelen pencereden Windows 10 hesap isminizi değiştirebilirsiniz.

Başlat + R > Çalıştır > netplwiz

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Chrome Karanlık Mod Nasıl Açılır? (Windows 10)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir