Kapat

Windows 10 – Light Tema Nasıl Aktifleştirilir?

Anasayfa
Çözüm Windows 10 – Light Tema Nasıl Aktifleştirilir?

Windows 10’un Mayıs 2019 güncellemesi ile birlikte gelen özelliklerden biri olan Light tema, Windows 10 kullanan bilgisayarlara yeni görünüm katıyor. Microsoft’un yayınladığı yeni tema, sahip olduğu açık renklerle masaüstünüzün daha sade görünmesini sağlayacak.

Windows 10 Light temayı aktifleştirmek için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Masaüstünde boş bir kısımda sağ tıklayın ve “Kişiselleştir” seçeneğini seçin.
  • Sol kısımda yer alan çeşitli seçenekler arasından “Temalar”a tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sayfada “Temayı değiştir” başlığı altında birçok temanın yer aldığını görebilirsiniz. Light temayı etkinleştirmek için bunlar arasından “Windows (açık)” isimli olana tıklayın.
  • Böylece araç çubuğu açık renkli hale gelecek ve Windows uygulamaları da beyaz tonlarında görünüm kazanacak.
  • Eğer bu tema altında kendi arka plan resminizi kullanmak istiyorsanız, tema sayfasında “Arka plan” seçeneğine tıklayarak dilediğiniz resmi seçebilirsiniz.

Windows 10 güncellemesi tüm cihazlar için yayınlanmış olsa da, bazı durumlarda güncellemeyi elle kontrol etmeniz gerekebilir. Güncelleştirmeleri kontrol etmek için Windows Ayarları > Güncelleştirme ve Güvenlik > Güncelleştirmeleri Denetle yolunu izleyin. Eğer burada herhangi bir güncelleştirme göremiyorsanız, Microsoft’un sitesinden Windows 10 güncelleme asistanını indirebilirsiniz. Belirtilen adrese gittikten sonra “Hemen güncelleştirin” seçeneğine tıklayın ve indirdiğiniz programla güncelleme işlemini gerçekleştirin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Tik Tok & Instagram bağlantısı nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir