Kapat

Windows 7 Desteği 1 Yıl İçinde Sona Eriyor

Anasayfa
Bilgisayar Windows 7 Desteği 1 Yıl İçinde Sona Eriyor

Windows 7 ilk çıktığından günümüze kadar geçen dokuz yıl içinde milyonlarca kullanıcı tarafından benimsenen temel işletim sistemi haline geldi. Ancak Microsoft Ömür Politikası gereğince Windows 7 bugünden itibaren tam bir yıl sonra artık destek almayacak.

Windows 7’nin tüm versiyonları bu değişiklikten etkilenecek. İşletim sistemi için güvenlik güncellemeleri ve diğer güncellemeler yayınlanmayacak.

Tüm Windows işletim sistemleri (Uzun-Dönemli Servis Kanalı hariç), temelde ilk olarak 5 yıllık destek alıyor. Bu sürenin bitiminin ardından ise 5 yıllık sadece güvenlik güncellemelerinin yayınlandığı bir genişletilmiş destek süreci başlıyor.

Sürenini bitimine yakın Microsoft’un final hizmet paketini yayınlaması bekleniyor. Final güncellemeleri almak için SP1 (Service Pack 1) versiyonuna sahip olmanız gerekiyor.

Ekstra güvenlik ve performans güncellemelerini almak isteyen işletmeler ayrıca Microsoft Genişletilmiş Güvenlik Güncellemesi programını satın alarak ekstra 3 yıllık destekten faydalanabilirler.

Windows 7, Microsoft tarafından Windows NT işletim sistemleri ailesinin bir parçası olarak çıkarılmıştı. İlk çıkış tarihi 22 Temmuz 2009 olan işletim sistemi, 22 Ekim 2009 tarihi itibariyle genel kullanım için uygun hale gelmişti. Windows Vista’dan sonra üç yıldan az bir sürede yayınlanan işletim sistemi milyonlarca kullanıcı tarafından benimsendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  ÖTV Zammı Sonrası Beklenen Apple Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir