Kapat

WordPress Hit Ziyaretçi Arttırma!

Anasayfa
Çözüm WordPress Hit Ziyaretçi Arttırma!

WordPress'te hit ziyaretçi arttırmanın bir çok yöntemi vardır. Bu yöntemleri ziyaretçi sayınızı arttırmanız ve daha dinamik siteler oluşturmanız için sizler ile paylaşmak istiyoruz. Alt yapı olarak WordPress tercih ettiyseniz öncelikle bazı zorlukları baştan kabul etmiş olmanız gerekiyor. Google reklamları almak istiyorsanız ve gelir sağlamak için bir iste açtıysanız WordPress kanallarının Google için çok güçlü olması gerektiğini unutmayınız. Bunun en büyük sebebi rakibinizin çok olması ve Google Adsense servisinin bu yüzden çok seçici davranmasıdır.

Sitenizi kabul edilebilir bir seviyeye getirmek daha fazla reklam almak ve ziyaretçi sayınızı arttırmanız için içeriğinizin ve sitenizin belirli kriterleri sağlaması gerekmektedir.

WordPress'te ziyaretçi aktif kullanıcı sayısını artırmak için aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz çok yararlı olacaktır.

 

→ Günlük Konu Paylaşımı

Her gün ziyaret ettiğimiz sitelerin en büyük özelliği düzenli haber ve konu paylaşımlarıdır. Her gün düzenli olarak belirli miktarda içerik paylaşımı sitenizin ziyaretçi sayısını arttıracaktır.

 

→ Benzersiz İçerik Paylaşımı

Sitenize günlük olarak içerik girmeniz gelişi güzel paylaşımlar yapmanız anlamı taşımıyor. Keza bu tarz paylaşımlar Google ve kullanıcılar tarafından rabet görmemektedir. İçerik paylaşmak için alıntı yada kopya içerikler paylaşmanız sizi her zaman bir adım geriye itecektir. Yapmanız gereken özgün ve benzersiz içerikler paylaşmaktır.

 

→ İçerik Görsellerine Özen Gösterin

Sitenizde paylaştığınız içeriklerin konu ile uyumlu olması ve içeriğinizin özetini yansıtır cinsten olması çok önemlidir. Ayrıca bu görsellerin adının konu başlığı ile benzer olması sitenizi bir adım yukarıya taşıyacaktır.

 

→ Farklı Başlıklar Kullanmayı Deneyin

İnsanlar internette alışıla geldik haber başlıklarından genelde uzak dururlar. Bu yüzden daha farklı ve ilginç haber başlıkları tercih edin insanları sitenize çekmek için bir nedeniniz olsun.

 

→ İçeriklerde Etiket Oluşturun

Yazılarınızda etiket oluşturmaya özen gösterin. Google her nekadar eskisi gibi etiketleri indekslemesede içeriklerinizde etiket oluşturmanız benzer haberlerin gösterilmesi ve kullanıcı deneyimleri açısından çok önemlidir.

 

→ Yazı İçeriğinizde Link Oluşturun

Yazılarınızda link oluşturmanız site içerisinde gezintiyi ve hit oranınızı arttıracaktır mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 

→ Yazı İçeriğiniz Google Aramaları İle Uyumlu Olsun

Yaptığınız paylaşımları insanların nasıl aratabileceğini düşünün ve bu cümleleri konu içeriğinizde mantıklı bir biçinde kullanmaya özen gösterin. Bu sayede Google'da hem üst sıralarda çıkacaksınız hemde kullanıcı sayınızı arttıracaksınız.

 

→ İçeriğinizde En Az 300 Kelime Olsun

Basit ve kısa içerikler ziyaretçilerin sitenizden hemen çıkmasını ve hit düşüşü yaşanmasını beraberinde getirecektir. En az 300 kelimeden oluşan benzersiz içerikler oluşturun.

 

→ SEO Kullanımını Öğrenin

 SEO kullanımı konusunda ne kadar etkin ve başarılı olursanız blogunuza o kadar çok ziyaretçi çekersiniz.

 

→ Sosyal Medya Sayfaları Oluşturun

Günümüzde yüksek hit alan siteler ziyaretçilerinin en az %40 kadar büyük bir kısmını sosyal medya sitelerinden çekmektedir. Bunun en büyük sebebi ülkemizde ciddi oranda sosyal medya kullanımı olmasıdır. Sitenizde mutlaka Facebook, Instagram ve Twitter sayfaları oluşturun ve aktif olmasını sağlayın.

 

→ Sitenizi Arama Motorlarına Kaydedin

Google ve Yandex benzeri arama motorlarına sitenizi mutlaka kaydedin böylelikle organik ziyaretçi arttırmış olacaksınız. Haberleriniz bütün dünya genelinde yayınlanacaktır.

 

Site organik ziyaretçi arttırma yöntemleri nelerdir? Wordpress organik ziyaretçi nasıl arttırılır? WordPress hit arttırma yöntemleri nelerdir? WordPress kullanıcı arttırma yöntemleri nelerdir? Wp hit arttırma yöntemleri nelerdir? Yazım google da nasıl üst sıralara çıkar? Google'da üst sıralarda nasıl çıkılıyor? Google'da ilk sayfada olmak için ne yapmalıyım? Siteme giren sayısını nasıl arttırırım? Site giren sayısı arttırma yöntemleri nelerdir? Ziyaretçi çekmek için ne yapılmalıdır. Organik ziyaretçi çekme yöntemleri nelerdir? WordPress ziyaretçi çekme yöntemleri nelerdir? Google aramalarında nasıl üstlerde çıkılır. WordPress başarılı içerik paylaşma yöntemleri nelerdir? WordPress yazıları nasıl olmalıdır? WordPress alexa yükselme yöntemleri nelerdir? Sitemi adsense nasıl kabul ettiririm?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir