Kapat

Xbox Series X Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Tasarımı

Anasayfa
HABER Xbox Series X Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Tasarımı

Yeni nesil Xbox konsolu olarak duyurulan ve öncesinde Xbox Project Scarlett kod adıyla bahsedilen Xbox Series X, 2020 yılının son çeyreğinde çıkış yapacak.

Xbox’ın yeni nesil modelinin ne zaman çıkış yapacağı ve bazı özellikleri bilinse de, cihazın tasarımına dair herhangi bir bilgi bulunmuyordu. Microsoft tarafından yapılan duyuru ile beraber cihazın tasarım ve isim olarak öncüllerinden farklı bir rota izlediği görülüyor. Kübik yapısı ile ufak bir oyun bilgisayarını andıran Xbox Series X, önceki modellere göre farklı tasarımıyla öne çıkıyor.

Sony tarafından geliştirilen PS5 ile beraber, gelecek yılda büyük bir yeni nesil konsol savaşlarının yaşanması bekleniyor.

Xbox Series X: Detaylar

Nedir? Xbox Series X, Microsoft tarafından geliştirilen yeni nesil Xbox konsoludur.

Ne Zaman Çıkacak? Microsoft Xbox Series X’in çıkış tarihi ile ilgili olarak 2020 tatil dönemi şeklinde bir açıklama yaptı. Buna göre konsolun 2020 Ekim-Aralık arasında çıkış yapması bekleniyor.

Hangi Oyunlar Olacak? Halo Infinite gibi oyunların oynanacağı konsol, tüm Xbox oyunlarını geriye dönük olarak çalıştırabilecek.

Fiyatı Nedir? Henüz fiyatlandırmaya dair bir bilgi paylaşılmamış olsa da cihazın ucuz olmayacağı tahmin ediliyor.

VR Olacak Mı? Microsoft Xbox için VR olup olmayacağına dair bir açıklamaya yapmadı ancak Sony, PS5 ile ilgili olarak yaptığı açıklamada PSVR’nin cihazda çalışacağını belirtti.

Xbox Series X: Özellikler

AMD tarafından özel olarak tasarlanan Zen 2 ve Navi mimarisine sahip işlemci kullanan Xbox Series X, bir önceki konsol olan Xbox One X’e kıyasla dört kat daha güçlü bir yapıya sahip. Oyunları 120Hz’de çalıştırabilecek olan konsol; 8K çözünürlük, gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi gibi özellikleri de destekliyor.

Standart olarak SSD ile çıkış yapacak olan cihazda depolama sistemi sanal RAM olarak kullanılabilecek ve böylece yükleme süreleri 40 kata kadar azalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook, sahte haber için savaş başlatıyor!

Cihazın sahip olduğu özelliklere dair daha fazla bilginin önümüzdeki günlerde ortaya çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir