Kapat

Xbox Series X Geriye Dönük Binlerce Oyunu Destekleyecek

Anasayfa
HABER Xbox Series X Geriye Dönük Binlerce Oyunu Destekleyecek

Microsoft tarafından açıklandığına göre eski oyunlar Xbox Series X ile çalışabilecek ve eski konsollara göre daha iyi performans gösterecek.

Microsoft tarafından 28 Mayıs Perşembe günü yapılan açıklamada, yeni nesil Xbox Series X konsolunun çıkış yaptığı zaman “binlerce” oyun için geriye dönük uyumluluk sağlayacağını duyurdu.

Microsoft yetkililerinden Jason Ronald Xbox, Xbox 360 ve Xbox One için yayınlanmış olan eski oyunların yeni konsolda hiç olmadığı kadar iyi performans göstereceğini belirtti. Ronald ayrıca temel sistem ve yonga mimarilerinin nesiller boyunca gelişmeye devam etmesiyle uyumluluğu sağlamanın “büyük bir teknik zorluk” haline geldiğini de sözlerine ekledi.

Daha iyi performans

Yapılan açıklamada ayrıca Xbox Series X’i en uyumlu konsol haline getirebilmek için işlemcide ve işletim sisteminde önemli değişikliklere imza atılması gerektiği belirtildi.

Eski oyunların Xbox Series X’te sorunsuz şekilde çalışabilmesi için gerçekleştirilen 100.000 saatlik test oynayışı tamamlanırken, bu miktar konsol çıkış yaptığında 200 bin saat olacak.

Ayrıca daha iyi bir performansla çalışacağı söylenen oyunlar yeni nesil CPU, GPU ve SSD ile Xbox Series X’in mimarisinden güç alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  PS4 İçin Ücretsiz PS Plus 2020 Mart Oyunları Açıklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir