Kapat

Xbox Series X’in Tüm Özellikleri Açıklandı

Anasayfa
HABER Xbox Series X’in Tüm Özellikleri Açıklandı

Microsoft, yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X için tüm özellikleri bugün açığa kavuşturuyor. Konsolda, her biri 3.8GHz hızında sekiz çekirdeğe sahip özel bir AMD Zen 2 CPU, 12 terafloplu özel AMD RDNA 2 GPU ve 1.825GHz hızında 52 işlem birimi kullanılacak.

Cihaz ayrıca 1 TB boyutunda özel NVME SSD depolama sürücüsüne ve 16 GB GDDR6 RAM’e sahip olacak.

16GB olan bellek, hızlı GPU belleği için 10GB, standart bellek için 3.5GB ve işletim sistemi için 2.5GB olacak şekilde kullanılacak.

Sistem, USB 3.2 bağlantılı harici HDD desteği ve 4K Blu-ray sürücü ile konsolun arkasında bulunan ve depolamayı artırmayı sağlayan 1TB genişletme slotu içerecek.

Microsoft, konsolun ortalama 4K 60fps-120fps şeklinde bir performans sergilemesini hedefliyor. Microsoft’un bugün yayınladığı Xbox Series X tanıtım videolarında görüleceği üzere, cihazda bulunan en belirgin iyileştirmelerden biri yükleme süresi olarak gözüküyor. Yayınlanan teknik demoda görüleceği üzere, State of Decay 2 isimli oyun, Xbox One X’e kıyasla X Serisi’nde tam 40 saniye daha hızlı yükleniyor. Videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Microsoft, Xbox Series X’te SSD kullanarak, yeni nesil oyunlar için yükleme sürelerini azaltmayı planlıyor. Xbox yapımcısı, oyun içi varlıkların yüklenmesini hızlandırmak için donanım ve yazılım arasında entegrasyon sağlayan “Xbox Velocity Architecture” adlı bir teknoloji kullanıyor.

Yeni nesil Xbox ayrıca oyunlarda 120 fps’ye kadar kare hızı ve 8K çözünürlüğü destekleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Outlook ikinci mail adresi ekleme!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir